Blitz | Kliko dhe Informohu

Tag "Dekriminalizimi"

Dekriminalizimi, KQZ u heq mandatin 19 këshilltarëve në rang vendi

    Dekriminalizimi, KQZ u heq mandatin 19 këshilltarëve në rang vendi

Komisioni Qendror i Zgjedhjeve ka vendosur që tu heqë mandatin 19 këshilltarëve bashkiakë në të gjithë vendin. Ky vendim është marrë pas zbardhjes së deklaratave për dekriminalizimin, ku rezulton se

Lexo me Shume

Dekriminalizimi, Rama – PD-së: Ku janë 19 deputetët e PS? Ndryshoi emrin në vitin 2002

    Dekriminalizimi, Rama – PD-së: Ku janë 19 deputetët e PS? Ndryshoi emrin në vitin 2002

Kryeministri Edi Rama ka reaguar lidhur me publikimin e formularëve të dekriminalizimit. Përmes një postimi në rrjetin social “Facebook”, ai e cilëson ligjin e dekriminalizimit si më unikalin në botë

Lexo me Shume

Dekriminalizimi, Llala – KQZ-së: Duam informacione për Elvis Rroshin, do e verifikojmë

    Dekriminalizimi, Llala – KQZ-së: Duam informacione për Elvis Rroshin, do e verifikojmë

Prokurori i Përgjithshëm, Adriatik Llalla, i ka kërkuar Komisionit Qendror të Zgjedhjeve të paraqesë materialet paraprake mbi subjektin e ligjit Elvis Roshi, me funksion kryetar i Bashkisë Kavajë, në zbatim

Lexo me Shume

Dekriminalizimi, 9 ministra dhe 40 deputetë ende pa plotësuar formularin e vetëdeklarimit

    Dekriminalizimi, 9 ministra dhe 40 deputetë ende pa plotësuar formularin e vetëdeklarimit

Ndërkohë që pak ditë kanë mbetur nga mbyllja e afatit për dorëzimin e formularit të dekriminalizimit, bëhet e ditur se ndër të tjerë, 9 ministra dhe 40 deputetë ende nuk

Lexo me Shume

KQZ për dekriminalizimin: Vetëm 13% e zyrtarëve kanë dorëzuar formularin

    KQZ për dekriminalizimin: Vetëm 13% e zyrtarëve kanë dorëzuar formularin

Të gjithë zyrtarëve u është bërë me dije paraprakisht se duhet të plotësojnë një formular deklarimi për të vazhduar më tej me reformën e dekriminalizimit. Afati i fundit për dorëzimin e

Lexo me Shume

Vetëdeklarimi, Harito: 20,000 punonjës rrezikojnë të shkarkohen

    Vetëdeklarimi, Harito: 20,000 punonjës rrezikojnë të shkarkohen

Ministrja për Inovacionin dhe Administratën Publike, Milena Harito, foli ditën e sotme për procesion e vetëdeklarimit në administratë. Gjatë deklaratës jashtë ambienteve të Kuvendit, ministrja bëri me dije se punonjësit

Lexo me Shume