Blitz

Tag "Deklarate"

Vëllai i Aida Çajkës: Motrën time e vrau sistemi shëndetësor. Ende s’e dimë shkakun zyrtar

    Vëllai i Aida Çajkës: Motrën time e vrau sistemi shëndetësor. Ende s’e dimë shkakun zyrtar

Pak ditë pas tragjedisë që goditi familjen e shtetases Aida Çajka që së bashku me foshnjën 9-muajshe humbën jetën, vëllai i 35-vjeçares ka treguar në emisionin “Top Show” kalvarin e

Read Full Article

Vdekja e nënës dhe foshnjës, Ministria e Shëndetësisë: Iu dha asistenca e duhur

    Vdekja e nënës dhe foshnjës, Ministria e Shëndetësisë: Iu dha asistenca e duhur

Ministria e Shëndetësisë ka dhënë një deklaratë zyrtare lidhur me gjendjen e 35-vjeçares Aida Çajka, e cila së bashku me foshnjën e saj ndërruan jetë mëngjesin e sotëm në maternitetin “Koço

Read Full Article

Vrau efektivin e policisë, David Qosja: Nuk qëllova i pari mbi policinë

    Vrau efektivin e policisë, David Qosja: Nuk qëllova i pari mbi policinë

Në seancën e sotme gjyqësore, autori i vrasjes së efektivit të FNSH-së, David Qosja, ka deklaruar përpara trupit gjykues të Krimeve të Rënda se nuk ishte ai që qëlloi i pari

Read Full Article

Zonja e Parë: Kur isha e vogël mendoja se nuk më duhej një burrë

    Zonja e Parë: Kur isha e vogël mendoja se nuk më duhej një burrë

Zonja e Parë e SHBA-ve, Michelle Obama, ka treguar për “Variety” se në fëmijërinë e saj ajo mendonte se nuk ia kishte nevojën një mashkulli në jetën e saj. Vite

Read Full Article

Gruaja e Sokratit: Ato që i kam thënë Jonidës, ajo i mori me vete

    Gruaja e Sokratit: Ato që i kam thënë Jonidës, ajo i mori me vete

Pak ditë pas krimit të dyfishtë të kryer nga 65-vjeçari Sokrat Shani ka reaguar bashkëshortja e tij. Në një intervistë për “GSH”, ajo tregon se ishte në banesë mëngjesin e

Read Full Article

Rusia bombardon nga Irani Shtetin Islamik

    Rusia bombardon nga Irani Shtetin Islamik

Ministria e Mbrojtjes në Rusi ka përdorur një bazë në Iranin Perëndimor për të kryer sulme ajrore në Siri. Në deklaratën për shtyp bëhet me dije se avionët bombardues Tupolev-22M3

Read Full Article

Ngjarja në Durrës, Spitali Psikiatrik: Arben Kabashi ka qenë dy herë te ne

    Ngjarja në Durrës, Spitali Psikiatrik: Arben Kabashi ka qenë dy herë te ne

Spitali Psikiatrik ka kartelën e Arben Kabashit, i cili akuzohet për pengmarrjen e të miturës 11-vjeçare në Durrës. Në deklaratën e tij, Spitali Psikiatrik bën me dije se i ndaluari

Read Full Article

Robert De Niro: Donald Trump është krejtësisht i luajtur mendsh!

    Robert De Niro: Donald Trump është krejtësisht i luajtur mendsh!

Aktori dhe producenti amerikan, Robert De Niro, e ka cilësuar si “të luajtur mendsh” kandidatin republikan për president të SHBA-ve, Donald Trump. “Trump, një biznesmen miliarder që kërkon postin e

Read Full Article

Nishani në 70-vjetorin e ANNO: Diaspora të bëhet pjesë e administratës në vend

  Nishani në 70-vjetorin e ANNO: Diaspora të bëhet pjesë e administratës në vend

I pranishëm në 70-vjetorin e krijimit të Organizatës Kombëtare Shqiptaro-Amerikano (ANNO), Presidenti i Republikës së Shqipërisë, Bujar Nishani, vlerësoi kontributin

Read Full Article

Prokuroria për vdekjen e turistit rus: Fatmir Kuçi, personi i parë që konstatoi ngjarjen

  Prokuroria për vdekjen e turistit rus: Fatmir Kuçi, personi i parë që konstatoi ngjarjen

Pak ditë pas ngjarjes së rëndë të shënuar në Himarë, ku një turist rus humbi jetën si pasojë e goditjes

Read Full Article

Erdogan shpall gjendjen e jashtëzakonshme në Turqi

  Erdogan shpall gjendjen e jashtëzakonshme në Turqi

Presidenti i Turqisë, Recep Tayyip Erdogan, ka shpallur gjendjen e jashtëzakonshme në Turqi, e cila pritet të zgjasë tre muaj.

Read Full Article

KMSH apel politikës shqiptare: Të arrihet konsensusi për reformën në drejtësi

  KMSH apel politikës shqiptare: Të arrihet konsensusi për reformën në drejtësi

Një ditë përpara vendimit final lidhur me çështjen më të diskutuar, atë të reformës në drejtësi, Komuniteti Mysliman i Shqipërisë apelon

Read Full Article

Rama: Nesër o do votohet, o do votohet

  Rama: Nesër o do votohet, o do votohet

Një ditë përpara 21 korrikut, ku pritet vendimi përfundimtar për reformën në drejtësi, e cila do të jetë tema kryesore

Read Full Article

Ambasadori turk në Shqipëri: Grushti i shtetit, vepër e Gülen. I paralajmëruam vendet aleate

  Ambasadori turk në Shqipëri: Grushti i shtetit, vepër e Gülen. I paralajmëruam vendet aleate

Dy ditë pas ngjarjes të shënuara mbrëmjen e së premtes në Turqi, ku u tentua një grush shteti, ka reaguar

Read Full Article

Autori i sulmeve në Dallas dyshohet se ka vepruar i vetëm: Do vras të bardhët

  Autori i sulmeve në Dallas dyshohet se ka vepruar i vetëm: Do vras të bardhët

Micah Johnson, i akuzuar për vrasjen e pesë policëve gjatë zhvillimit të një proteste në Dallas, dyshohet se ka vepruar

Read Full Article

Grabitja në Rinas, reagon koncesionari TIA: S’kemi koment

  Grabitja në Rinas, reagon koncesionari TIA: S’kemi koment

Koncesionari i aeroportit ndërkombëtar të Tiranës (TIA) ka reaguar lidhur me grabitjen e ndodhur një ditë më parë në aeroportin

Read Full Article

Presidenti i KE-së, Juncker – Britanisë së Madhe: Sqaroni pozicionin tuaj. Ndihem i trishtuar!

  Presidenti i KE-së, Juncker – Britanisë së Madhe: Sqaroni pozicionin tuaj. Ndihem i trishtuar!

Presidenti i Komisionit Europian, Jean-Claude Juncker i ka kërkuar Britanisë së Madhe “të sqarojë pozicionin e saj” sa më shpejt të

Read Full Article

Papa Françesku: Duhet t’u kërkojmë falje homoseksualëve!

  Papa Françesku: Duhet t’u kërkojmë falje homoseksualëve!

Gjatë kthimit nga Armenia të dielën, Papa Françesku u pyet lidhur me deklaratën e kardinalit gjerman Reinhard Marx të bërë

Read Full Article

Ish-kolegu i Anjeza Shabanit, Armir Shkurti: Besimtare e devotshme, falej 5 herë në ditë

  Ish-kolegu i Anjeza Shabanit, Armir Shkurti: Besimtare e devotshme, falej 5 herë në ditë

Një ditë pas publikimit të videoskandalit ku administratorja e kopshtit “Diren”, Anjeza Shabani, shihej teksa dhunonte një fëmijë 3-vjeçar, ka

Read Full Article

Masakra në Orlando, ish-bashkëshortja e autorit: I paqëndrueshëm mendërisht

  Masakra në Orlando, ish-bashkëshortja e autorit: I paqëndrueshëm mendërisht

… ◄ Back Next ► Picture 1 of 5 Ish-bashkëshortja e Omar Mateen, përgjegjësi i sulmit me 50 viktima dhe

Read Full Article

“Malaysia Airlines” sërish në shënjestër, dhjetëra të plagosur si pasojë e turbulencave të forta

  “Malaysia Airlines” sërish në shënjestër, dhjetëra të plagosur si pasojë e turbulencave të forta

Dhjetëra persona kanë mbetur të plagosur si pasojë e motit të keq mbi Gjirin e Bengalit. Pasagjerët dhe ekuipazhi i

Read Full Article