Blitz | Kliko dhe Informohu

Tag "DEFEKT"

Ndërpret fluturimet kompania ajrore “Delta”, u shërben 180 mln klientëve në vit

    Ndërpret fluturimet kompania ajrore “Delta”, u shërben 180 mln klientëve në vit

Kompania ajrore amerikane Delta ka ndërprerë fluturimet për shkak të një defekti në sistemin e operimit brendapërbrenda SHBA-ve. “Udhëtarët duhet të kontrollojnë fluturimet e tyre përpara se të nisen për

Lexo me Shume

Avioni i “Singapore Airlines” përfshihet nga zjarri teksa bënte ulje emergjente

    Avioni i “Singapore Airlines” përfshihet nga zjarri teksa bënte ulje emergjente

Fluturimi “SQ368” i nisur nga Changi drejt Milanos është ndalur në Singapor pas raportimit të një defekti në motor. Avioni me 241 persona u përfshi nga zjarri teksa bënte ulje

Lexo me Shume

Aksidenti ajror në Liqenin e Shkodrës, një difekt teknik, gabim njerëzor apo kombinim i të dyjave?

    Aksidenti ajror në Liqenin e Shkodrës, një difekt teknik, gabim njerëzor apo kombinim i të dyjave?

Pak ditë pas aksidentit ajror në Liqenin e Shkodrës, ku mbetën të vdekur kapiteni Floran Deliaj dhe togeri Donald Hoxha, vijon të mbetet e dyshimtë rënia e helikopterit dhe çfarë

Lexo me Shume

Aksidenti ajror, helikopteri pati defekt në bisht

    Aksidenti ajror, helikopteri pati defekt në bisht

Teksa pritet që grupi hetimor, në përbërje të të cilit janë ekspertë të firmës “Eurocopter” dhe amerikanë, të bëjë analizimin e plotë të kutisë së zezë për të hedhur dritë

Lexo me Shume

Defekt në sistem, ndërpritet puna në Kapshticë

    Defekt në sistem, ndërpritet puna në Kapshticë

Pala greke në pikën kufitare të Kapshticës ka ndërprerë punën. Një defekt në sistem ka paralizuar punën prej orës 16:00 të ditës së sotme. Si pasojë, në dalje të vendit

Lexo me Shume