Blitz | Kliko dhe Informohu

Tag "Debate"

“Eco Tirana” shkakton debate në Këshillin Bashkiak, largohen demokratët

    “Eco Tirana” shkakton debate në Këshillin Bashkiak, largohen demokratët

Projekti “Eco Tirana” ka shkaktuar debate mes demokratëve dhe socialistëve në Këshillin Bashkiak. Në një moment, këshilltarët demokratë kanë vendosur të braktisin mbledhjen me pretendimin se nuk u jepet e

Lexo me Shume

“Dibra”, demokratët kritikojnë ashpër Bashën. Majlinda Bregu: Ndihet boshllëku nga ikja e Berishës

    “Dibra”, demokratët kritikojnë ashpër Bashën. Majlinda Bregu: Ndihet boshllëku nga ikja e Berishës

Mbledhja e Partisë Demokratike është karakterizuar nga debate dhe kritika të ashpra adresuar kryetarit të opozitës, Lulzim Basha. Demokratët Majlinda Bregu, Eduard Selimi dhe Arben Imami i adresuan humbjen opozitës

Lexo me Shume

Mblidhet Konferenca e Kryetarëve, Meta – Xhafajt: Pse nuk u mblodh dje komisioni?

    Mblidhet Konferenca e Kryetarëve, Meta – Xhafajt: Pse nuk u mblodh dje komisioni?

Pas konferencës urgjente të njoftuar nga kreu i opozitës, Lulzim Basha, ka nisur punimet Konferenca e Kryetarëve. Kjo mbledhje zhvillohet pak para nisjes së seancës plenare ku reforma në drejtësi

Lexo me Shume

Shkarkimi i drejtorit të UKGJ-së, reagon kryebashkiakja: S’jepte informacione

    Shkarkimi i drejtorit të UKGJ-së, reagon kryebashkiakja: S’jepte informacione

Kryetarja e Bashkisë së Gjirokastrës ka reaguar pas debateve pas shkarkimit të drejtorit të Ujësjellës-Kanalizimeve Gjirokastër. Në prezantimin e administratorit të ri të ndërmarrjes, Bashkim Tola, ka reaguar ish-administratori Dasho

Lexo me Shume