Blitz | Kliko dhe Informohu

Tag "David Cameron"

David Cameron zhvillon sot mbledhjen e fundit të kabinetit

    David Cameron zhvillon sot mbledhjen e fundit të kabinetit

Kryeministri në ikje i Britanisë së Madhe, David Cameron, do të zhvillojë sot mbledhjen e fundit të kabinetit të tij. Pritet që të mërkurën, pas gjashtë vitesh në krye të

Lexo me Shume

Kryeministri britanik Cameron s’ka ndërmend të tërhiqet! Si do të reagojë Trump?!

    Kryeministri britanik Cameron s’ka ndërmend të tërhiqet! Si do të reagojë Trump?!

Pas vendimit të kundërshtarit republikan të Trump, John Kasich, i cili vendosi të lerë garën, Donald Trump mbetet kandidati i vetëm republikan që kandidon për President të SHBA-ve. Kjo rrit

Lexo me Shume