Blitz | Kliko dhe Informohu

Tag "dasme"

Daily Mail për dasmën mbretërore: E para në Shqipëri, pas komunizmit!

    Daily Mail për dasmën mbretërore: E para në Shqipëri, pas komunizmit!

Dasma madhështore e Princ Leka II me aktoren Elia Zaharia, është komentuar nga mediat e huaja, ndër to edhe “Daily Mail”. Ajo shkruan se është zhvilluar sot në Shqipëri, dasma

Lexo me Shume

Shakaja me tortën, dhëndri godet nusen 15 minuta pasi u martuan

    Shakaja me tortën, dhëndri godet nusen 15 minuta pasi u martuan

Martesa ka ngritjet dhe uljet e saj padyshim, por në ditën e madhe për çiftin ajo mendohet të jetë edhe më e veçantë. Veçse kjo nuk ka ndodhur me dy

Lexo me Shume

Bëni gati dhuratat! Beyonce dhe Jay Z, gati për një dasmë të dytë e përrallore

    Bëni gati dhuratat! Beyonce dhe Jay Z, gati për një dasmë të dytë e përrallore

Kur jeta të jep limonë, mos bëj vetëm një limonadë… bëj edhe dasmë. Këtë ka ndërmend të na thotë Beyonce ditët e fundit. Teksa është në përfundim të edicionit amerikan

Lexo me Shume

Ja sa para duhet të harxhoni për dhuratë në një dasmë

    Ja sa para duhet të harxhoni për dhuratë në një dasmë

Edhe pse ndonjëherë nuk është diçka shumë e bukur të thuhet, duhet ta pranojmë se të qenit i ftuar në një dasmë “paguhet shtrenjtë”. Përveç veshjes që duhet të zgjedhësh,

Lexo me Shume

(Video) Fiori Dardha do të vazhdojë të mbetet “beqare”

    (Video) Fiori Dardha do të vazhdojë të mbetet “beqare”

  Fundjavën që lamë pas, prezantuesja e emisionit “Fiks fare”, Fiori Dardha, ka qenë e ftuar në një dasmë e cila i solli, për disa sekonda, shpresën që më në

Lexo me Shume

Të ndihesh si në përralla! Ja fustanet më të bukur të nusërisë

Të ndihesh si në përralla! Ja fustanet më të bukur të nusërisë

  Dasma e oligarkut rus Said Gutseriev dhe Khadija Uzhakhova këtë fundjavë ka kushtuar 1 miliard $. Ajo kishte veshur një fustan të mrekullueshëm Elie Saab me vlerë 18.000 £,

Lexo me Shume

Jennifer Lopez, Sting dhe Enrique Inglesias këngëtarët e një dasme multimiliardere

    Jennifer Lopez, Sting dhe Enrique Inglesias këngëtarët e një dasme multimiliardere

Djali i bilionerit Said Gutseriev, 28 vjeç,  është martuar me një 20-vjeçare, studente në Moskë. Dasma është zhvilluar këtë fundjavë dhe besohet të ketë kushtuar plot 1 miliard dollarë. Dita

Lexo me Shume

8 filmat më të bukur të të gjithë kohërave me tematikë dasmash

    8 filmat më të bukur të të gjithë kohërave me tematikë dasmash

  Jeni duke planifikuar dasmën? Ju ka pushtuar ankthi dhe nuk dini se si të organizoni idetë? Mos ndoshta ju duket se gjithçka do të jetë një dështim apo të

Lexo me Shume