Blitz | Kliko dhe Informohu

Tag "Dario Fo"

Ndërron jetë shkrimtari Dario Fo, fitues i çmimit Nobel në Letërsi

    Ndërron jetë shkrimtari Dario Fo, fitues i çmimit Nobel në Letërsi

Shkrimtari italian Dario Fo ka ndërruar jetë në moshën 90-vjeçare, si pasojë e problemeve shëndetësore me mushkëritë. Fitues i çmimit Nobel në Letërsi në vitin 1997, njihej si shkrimtar, dramaturg, piktor,

Lexo me Shume