Blitz | Kliko dhe Informohu

Tag "Cristiano Ronaldo"

“CR7” dhe “Fenomeni”, tashmë në të njëjtën skuadër…

    “CR7” dhe “Fenomeni”, tashmë në të njëjtën skuadër…

Një Ronaldo në fushën e lojës dhe një tjetër me mision nëpër botë! Ky është lajmi që jep “Marca” në Spanjë, sipas së cilës “Fenomeni” brazilian do të rikthehet të

Lexo me Shume

Euro 2016 – Ja vlerësimet e lojtarëve në finale…

    Euro 2016 – Ja vlerësimet e lojtarëve në finale…

Portugalia kampione e Europës. Ndoshta shumë pak ishin ata që do ta besonin këtë, ama futbollistët e Fernando Santos arritën të ngrinin kupën. Zhgënjimi në kampin francez është i madh, por futbolli

Lexo me Shume

Euro 2016 – Finalja Portugali-Francë: ja formacionet zyrtare…

    Euro 2016 – Finalja Portugali-Francë: ja formacionet zyrtare…

Vetëm pak minuta na ndajnë tashmë nga finalja e shumëpritur e Euro 2016 mes Portugalisë e Francës dhe emocionet në të dyja kampet janë të mëdha! Evra apo Pepe? Pogba

Lexo me Shume

Euro 2016 – Rekord në ndeshjen Kroaci-Portugali! Ja shifra e rrallë…

    Euro 2016 – Rekord në ndeshjen Kroaci-Portugali! Ja shifra e rrallë…

Përballja e djeshme mes Kroacisë dhe Portugalisë e vlefshme për fazën 1/8 të Euro 2016 ishte një prej më të priturave, ama brenda 90 minutave të para të lojës ajo

Lexo me Shume

Euro 2016 – Ronaldo pas ndeshjes: Islanda festoi sikur fitoi Europianin!

    Euro 2016 – Ronaldo pas ndeshjes: Islanda festoi sikur fitoi Europianin!

Nuk ka qenë vetëm rezultati zhgënjyes i ndeshjes ai që ka mërzitur yllin e Realit të Madridit, Cristiano Ronaldo. Pas ndeshjes së përfunduar me rezultatin 1:1, ku portugezi nuk shkëlqeu

Lexo me Shume

Cristiano Ronaldo: Manchester United ka humbur identitetin. Shpresoj te Mourinho!

    Cristiano Ronaldo: Manchester United ka humbur identitetin. Shpresoj te Mourinho!

Cristiano Ronaldo mendon se ekipi i Manchester United e ka humbur identitetin e tij që nga momenti kur Sir Alex Ferguson u tërhoq. Portugezi, i cili ka luajtur në “Old

Lexo me Shume

Gareth Bale nuk mund t’ia dalë pa Ronaldon

    Gareth Bale nuk mund t’ia dalë pa Ronaldon

Përballja e djeshme mes Manchester  City dhe Real Madrid, e vlefshme për fazën gjysmëfinale të Uefa Champions League, tregoi edhe një herë se Gareth Bale, uellsiani “100 milionësh”, nuk mund

Lexo me Shume

E dashura e radhës për Cristiano Ronaldon

E dashura e radhës për Cristiano Ronaldon

Është folur shpesh në media për marrëdhëniet mes Cristiano Ronaldos dhe vajzave të ndryshme, pretendente për të qenë të dashurat e tij. Kohët e fundit po flitet për një marrëdhënie

Lexo me Shume