Blitz | Kliko dhe Informohu

Tag "Cool"

Çfarë duhet të fshini nga Iphone për të krijuar më shumë hapësirë bosh?

    Çfarë duhet të fshini nga Iphone për të krijuar më shumë hapësirë bosh?

Dëshironi që të shkarkoni një App të ri, por në ekranin tuaj të Iphone-it ju del “Storage Almost full” që do të thotë që ju nuk keni më hapësirë në

Lexo me Shume

Dashuria triumfon! Lojtarja e rugby-t merr propozim për martesë në Lojërat Olimpike

    Dashuria triumfon! Lojtarja e rugby-t merr propozim për martesë në Lojërat Olimpike

Lojtarja braziliane e rugby-t, Isabela Cerullo, ka marrë një propozim për martesë në Lojërat Olimpike në Rio de Janeiro. Marjorie Enya, e dashura e Cerullo-s prej 2 vitesh dhe menaxherja

Lexo me Shume

Robert De Niro do të hapë Festivalin e Filmit në Sarajevë

    Robert De Niro do të hapë Festivalin e Filmit në Sarajevë

Festivali i Filmit në Sarajevë do të hapet me aktorin dhe producentin Robert De Niro. Aktorit do t’i jepet çmimi për arritjet e jetës dhe për kontributin e tij në

Lexo me Shume

Jamie Dornan: “Një fëmijë është si një kafshë, dy janë si një kopsht zoologjik”

    Jamie Dornan: “Një fëmijë është si një kafshë, dy janë si një kopsht zoologjik”

Aktori Jamie Dornan ka folur për jetën e tij dhe rolin e atësisë. Ai është një baba i ri dhe me pak përvojë. Në nëntor 2013, bashkëshortja e tij, Amelia

Lexo me Shume

Oktapod me domate dhe kaperi

    Oktapod me domate dhe kaperi

Për këtë recetë përdorni  domatet e freskëta dhe i pritini në kubikë shumë të vegjël. Mund të përdorni edhe domatet që janë në kuti. Përbërësit: 1 oktapod rreth 1 kile 1

Lexo me Shume

Cilat janë veshjet më të pëlqyera në Instagram?

Cilat janë veshjet më të pëlqyera në Instagram?

Blogerë të ndryshme nga e gjithë bota postojnë foto të ndryshme në Instagram. Ata prezantojnë veshje të përshtatshme për çdo sezon. Gjatë verës, Instagram-ët e tyre kanë një larmi fotosh,

Lexo me Shume

10 gjërat që nuk dinit rreth detoksit

    10 gjërat që nuk dinit rreth detoksit

Sistemi detoks ka qenë një element kryesor, por detoks nuk  quhen vetëm lëngjet mikse që ju ndihmojnë të humbisni peshë. Çfarë do të thotë detoks? Pse duhet ta bësh dhe

Lexo me Shume

(Intervistë) Klodiana Shala: Pak emocione mund të krahasohen me këtë moment!

    (Intervistë) Klodiana Shala: Pak emocione mund të krahasohen me këtë moment!

Sot në ambientet e Presidencës është zhvilluar një ceremoni, ku presidenti Nishani ka dekoruar me titullin “Mjeshtër i madh” atleten e njohur Klodiana Shala. Titulli “Mjeshtër i madh” është një

Lexo me Shume

Irina Shayk, Sofia Vergara, Fergie dhe tani Amarda Toska…

Irina Shayk, Sofia Vergara, Fergie dhe tani  Amarda Toska…

Emra të njohur si Irina Shayk, Sofia Vergara dhe Fergie janë ambasadore të bukurisë të markës kozmetike Avon. Por prej

Lexo me Shume

Nuk keni kohë për palestër? Ja disa ushtrime që mund t’i bëni në çdo kohë

  Nuk keni kohë për palestër? Ja disa ushtrime që mund t’i bëni në çdo kohë

Tashmë është pak vonë për të filluar stërvitjen dhe për të bërë trupin që dëshironi për në plazh. Por ka një

Lexo me Shume

Çfarë duhet të vishni për t’u dukur bukur në plazh?

Çfarë duhet të vishni për t’u dukur bukur në plazh?

Kur bëhet fjalë për në plazh, vajzat mendojnë gjatë se çfarë rrobash banje do të veshin, çfarë duhet të marrin

Lexo me Shume

Pija magjike që ju ndihmon të humbisni peshë

Pija magjike që ju ndihmon të humbisni peshë

Kjo pije rekomandohet për të gjithë njerëzit që duan të humbasin peshë. Është një përzierje natyrale dhe jo e dëmshme

Lexo me Shume

(Intervistë) Sara Kapo: “Nëse mendon se je i denjë të jesh “celebrity”, atëherë bëhu shembull për ata që të ndjekin

  (Intervistë) Sara Kapo: “Nëse mendon se je i denjë të jesh “celebrity”, atëherë bëhu shembull për ata që të ndjekin

Kënga më e re e Florit dhe Ledrit, “Beautiful”, ka pasur shumë sukses, edhe pse ka vetëm një ditë që

Lexo me Shume

Çfarë mendojnë meshkujt dhe çfarë thonë ata në një takim?

  Çfarë mendojnë meshkujt dhe çfarë thonë ata në një takim?

Meshkujt janë shumë të thjeshtë në një takim. Por jo gjithmonë ata thonë atë që mendojnë. Shpeshherë për t’u dukur

Lexo me Shume

Jeniffer Lopez, një dedikim për viktimat e Orlandos

  Jeniffer Lopez, një dedikim për viktimat e Orlandos

Jeniffer Lopez dhe Lin Manuel Miranda kanë vendosur të bëjnë një këngë me titull “Love make the World go around”

Lexo me Shume

Kocë e egër në furrë me perime

  Kocë e egër në furrë me perime

Përbërësit për 2 persona 2 koca të egra rreth 400 g. secila 2-3 finokë 2 presh 3-4 kokrra patate të

Lexo me Shume

Kjo veshje nuk do të dalë asnjëherë nga moda

Kjo veshje nuk do të dalë asnjëherë nga moda

Veshjet ushtarake, leopardi dhe vijat janë disa tendenca shumëvjeçare. Veshjet ushtarake janë frymëzuar nga ushtarët e dikurshëm. Xhaketat në stilin

Lexo me Shume

Këshilla të domosdoshme për kujdesin e lëkurës gjatë verës

Këshilla të domosdoshme për kujdesin e lëkurës gjatë verës

Gjatë verës duhet të përdorni më pak make up për të pasur një fytyrë sa më të pastër. Skuqja nga

Lexo me Shume

“One Dance” e Drake, e para në klasifikimet për “Këngën e verës” në Billboard

  “One Dance” e Drake, e para në klasifikimet për “Këngën e verës” në Billboard

Billboard ka cilësuar “One Dance” të Drake si “Këngën e verës”. Kjo këngë është e para në klasifikimet e 5

Lexo me Shume

Karkaleca me kripë dhe marinaturë

  Karkaleca me kripë dhe marinaturë

Sot po ju shkruaj një tjetër recetë të karkalecave me kripë. Te kripa kam shtuar të bardhën e vezës, siç bëj edhe

Lexo me Shume

Këto veshje do t’ju tregojnë gjithmonë elegante

Këto veshje do t’ju tregojnë gjithmonë elegante

Gjatë dimrit është më e thjeshtë të vishni rrobat që dëshironi. Nuk do t’ju duhet të mbuloni defektet e as të

Lexo me Shume