Blitz | Kliko dhe Informohu

Tag "Cmim"

Gjermania nderon me çmim Edward Snowden

    Gjermania nderon me çmim Edward Snowden

Ish-kontraktori i Agjencisë Kombëtare të Sigurisë (NSA) në SHBA, Edward Snowden, i cili akuzohet për publikim të sekreteve amerikane, është nderuar me çmim nga gjermanët e qytetit Kassel. “Glass of

Lexo me Shume

Ermonela Jaho, fituese e çmimit të madh ndërkombëtar të muzikës lirike

    Ermonela Jaho, fituese e çmimit të madh ndërkombëtar të muzikës lirike

Sopranoja e mirënjohur shqiptare Ermonela Jaho është shpallur fituese e çmimit të madh të muzikës lirike. Çmimi u shpall gjatë ceremonisë “Opera Awards”, e cila u mbajt në teatrin e

Lexo me Shume

Promovohet libri në nder të publicistit Ardian Klosi, familjes i dorëzohet edhe një çmim

    Promovohet libri në nder të publicistit Ardian Klosi, familjes i dorëzohet edhe një çmim

Në nderim të publicistit Ardian Klosi është promovuar pasditen e sotme në COD (Qendra për Hapje e Dialog në Kryeministri), libri “Për Ardian Klosin, gjermanin nga Shqipëria”. Libri është një botim

Lexo me Shume