Blitz | Kliko dhe Informohu

Tag "Claudio Ranieri"

Tottenham barazon me Chelsea! “Dhelprat” pushtojnë Anglinë!

    Tottenham barazon me Chelsea! “Dhelprat” pushtojnë Anglinë!

Tashmë është zyrtare: Leicester City shpallet kampion në Premier League! Ëndrra e futbollistëve të ekipit, e një qyteti të tërë dhe e miliona dashamirësve të futbollit anembanë botës bëhet realitet:

Lexo me Shume

Historia e Jamie Vardy-t do të bëhet film! De Niro në rolin e Ranierit?

    Historia e Jamie Vardy-t do të bëhet film! De Niro në rolin e Ranierit?

Është bërë e pamundur tashmë të mos flasësh për ekipin e Leicesterit, sa herë bëhet fjalë për futbollistët apo skuadrat që kanë lënë shenjë në futbollin europian. Pikërisht si rezultat

Lexo me Shume

Leicesteri i pandalshëm bën për vete edhe Mourinhon

    Leicesteri i pandalshëm bën për vete edhe Mourinhon

Nuk di të ndalet Leicesteri i Claudio Ranierit! Tashmë një hap larg fitores së titullit në Premier League, gjë që po emocionon mbarë Europën, skuadrës së Leicesterit i duhet edhe

Lexo me Shume