Blitz | Kliko dhe Informohu

Tag "çift"

Keni vendosur të martoheni? Ja si do të jetë viti i parë i jetesës me të

Keni vendosur të martoheni? Ja si do të jetë viti i parë i jetesës me të

Pas ditës së dasmës apo ditës kur dy partnerët vendosin të mbyllin procesin e celebrimit, pas netëve të tëra pa gjumë për shijen e tortës së dasmës dhe dilemës mes

Lexo me Shume

E shijoni të gatuarin në çift? Atëherë vetëm ju do t’i kuptoni këto 10 rituale të gatimit

E shijoni të gatuarin në çift? Atëherë vetëm ju do t’i kuptoni këto 10 rituale të gatimit

Një nga gjërat më të bukura kur fillon të bashkëjetosh me partnerin e zemrës është pikërisht gatimi. Por sigurisht ka disa njerëz që e shijojnë këtë pjesë më shumë sesa

Lexo me Shume

10 gjërat që vetëm personat “single” në grupin tuaj shoqëror i dinë…

    10 gjërat që vetëm personat “single” në grupin tuaj shoqëror i dinë…

Të gjithë miqtë tuaj duken shumë të dashuruar dhe të përkushtuar ndaj lidhjeve të tyre dhe ju jeni dëshpërimisht “single”. Ja për shembull, keni dalë në një darkë me miqtë

Lexo me Shume

Burri im është transgjinor dhe ne jemi më të dashuruar se kurrë

    Burri im është transgjinor dhe ne jemi më të dashuruar se kurrë

Unë jam rritur pranë Kishës Katolike dhe me dëshirën time kam qenë beqare deri sa njoha partnerin tim. Përpara se i fejuari im të kthehej në transgjinor, ne kryenim marrëdhënie

Lexo me Shume

Çifti gay: Po rrisim dy djem që ta duan femrën!

    Çifti gay: Po rrisim dy djem që ta duan femrën!

Fjala ‘mama’ nuk është një fjalë që ne mund ta demostrojmë fizikisht në shtëpinë tonë, kjo sepse familja jonë nuk ka pamjen që zakonisht jemi mësuar. Në jemi dy meshkuj,

Lexo me Shume

Pse e bëra shoqe dashnoren e burrit?

    Pse e bëra shoqe dashnoren e burrit?

  Zemra sa nuk po më plaste nga vendi! Ka kuptim, duke konsideruar faktin se nuk dija se çfarë të bëja. Çdo minutë që kalonte, ajo tjetra mund të hynte

Lexo me Shume

6 shenjat që tregojnë se martesa po shkon në divorc

    6 shenjat që tregojnë se martesa po shkon në divorc

Edhe pse në fillim të lidhjes mund të jeni të bindur që personi që keni zgjedhur të keni në krahë është i duhuri dhe ju me zor prisni të martoheni

Lexo me Shume