Blitz | Kliko dhe Informohu

Tag "Chernobyl"

(Foto) 30 vjet pas katastrofës në Çernobil, shikoni si duket sot qyteti

(Foto) 30 vjet pas katastrofës në Çernobil, shikoni si duket sot qyteti

Pamje rrënqethëse janë ato që na ‘ofron’ qyteti i braktisur i Pripiatit, i prekur nga katastrofa nukleare e Çernobilit në vitin 1986! Pasi ka vizituar qytetin, fotografi Lynn Hilton na

Lexo me Shume