Blitz | Kliko dhe Informohu

Tag "Chelsea"

Thibaut Courtois: Pas një sezoni të vështirë, sot ndihem shumë mirë!

    Thibaut Courtois: Pas një sezoni të vështirë, sot ndihem shumë mirë!

Thibaut Courtois pranon se më në fund ndihet i lumtur me situatën që po kalon te Chelsea, nën drejtimin e trajnerit të ri Antonio Conte dhe stafit të tij. Pas

Lexo me Shume

Zinedine Zidane: Morata qëndron në Madrid. Hazard? I përket Chelsea-t

    Zinedine Zidane: Morata qëndron në Madrid. Hazard? I përket Chelsea-t

Trajneri i Real Madrid nuk ka ndërmend ta lejojë sulmuesin Alvaro Morata të largohet, pavarësisht interesimit të shumë skuadrave europiane. Spanjolli u rikthye në “Santiago Bernabeu” për shumën e 30

Lexo me Shume

Conte është i bindur: Juan Cuadrado-n e do te Chelsea

    Conte është i bindur: Juan Cuadrado-n e do te Chelsea

Trajneri i ri i Chelsea, italiani Antonio Conte, shprehet se mesfushori Juan Cuadrado është pjesë e planeve të tij për sezonin e ardhshëm. Kujtojmë se kolumbiani 28-vjeçar u transferua nga

Lexo me Shume

Antonio Conte në telashe! Prokuroria e rikthen në “vallen” e trukimeve!

    Antonio Conte në telashe! Prokuroria e rikthen në “vallen” e trukimeve!

Prokuroria e Përgjithshme e Brescia-s ka apeluar vendimin për lirimin e Antonio Conte-s, të dhënë 16 majin e kaluar në procesin e përshpejtuar, nga gjyqtari i seancës paraprake të Gjykatës

Lexo me Shume

Merkato – Chelsea e Manchester United, ‘luftë’ për blerjen e Bonucci-t

    Merkato – Chelsea e Manchester United, ‘luftë’ për blerjen e Bonucci-t

Mbrojtësi Leonardo Bonucci po tregon sërish vlerat e tij në 2 paraqitjet e para në fazën e grupeve të Euro 2016, pas një sezoni prej kampioni tek Juventusi. Me bardhezinjtë

Lexo me Shume

Revoltohet Antonio Conte. Nainggolan ‘zbulon’ kontaktet mes tyre

    Revoltohet Antonio Conte. Nainggolan ‘zbulon’ kontaktet mes tyre

Trajneri i kombëtares italiane Antonio Conte, i cili është në prag të ndeshjes së parë për Euro 2016 kundër Belgjikës, është shprehur i nervozuar përsa i përket fjalëve të Radja

Lexo me Shume

Premier League – Eva Carneiro refuzon 1.5 milionë euro. Kërkon Mourinho-n në gjyq

    Premier League – Eva Carneiro refuzon 1.5 milionë euro. Kërkon Mourinho-n në gjyq

Nuk i ka ardhur ende fundi historisë së konfliktit mes Jose Mourinho-s dhe ish-mjekes së stafit të ekipit të Chelsea-t, Eva Carneiro. Nga informacionet e fundit, Carneiro ka refuzuar kompensimin

Lexo me Shume

Zyrtare: Jose Mourinho është trajneri i ri i Manchester United!

    Zyrtare: Jose Mourinho është trajneri i ri i Manchester United!

Flitej prej kohësh se “The Special One” ishte në krye të listës së kandidatëve për të marrë drejtimin e Manchester United. Sot vjen edhe zyrtarizimi i shumëpritur nga tifozë të

Lexo me Shume

Merkato – Chelsea në sulm! Higuain, Morata e Lukaku në krye të listës

  Merkato – Chelsea në sulm! Higuain, Morata e Lukaku në krye të listës

Ekipi i Chelsea-s ka si qëllim që të nënshkruajë me një sulmues të madh për sezonin e ardhshëm. Gonzalo Higuain,

Lexo me Shume

Merkato – Real Madrid mund të rimarrë Morata-n për ta shitur tek Chelsea

  Merkato – Real Madrid mund të rimarrë Morata-n për ta shitur tek Chelsea

Real Madrid është gati të paguajë klauzolën për të rimarrë sulmuesin Alvaro Morata nga Juventusi, për ta shitur menjëherë pastaj

Lexo me Shume

Tottenham barazon me Chelsea! “Dhelprat” pushtojnë Anglinë!

  Tottenham barazon me Chelsea! “Dhelprat” pushtojnë Anglinë!

Tashmë është zyrtare: Leicester City shpallet kampion në Premier League! Ëndrra e futbollistëve të ekipit, e një qyteti të tërë

Lexo me Shume

Manuel Pellegrini: Lajmi për ardhjen e Guardiola-s dëmtoi skuadrën

  Manuel Pellegrini: Lajmi për ardhjen e Guardiola-s dëmtoi skuadrën

Kualifikimi për herë të parë në gjysmëfinalet e Champions League dhe fitorja e pastër kundër ekipit të Chelsea-s në kampionat

Lexo me Shume

Merkato: Roma-Chelsea, jo vetëm Nainggolan pjesë e bisedimeve

  Merkato: Roma-Chelsea, jo vetëm Nainggolan pjesë e bisedimeve

Tashmë jo vetëm mesfushori Radja Nainggolan, por edhe Branislav Ivanoviç është në qendër të bisedimeve Roma-Chelsea. Mesa është lënë të

Lexo me Shume

Conte bind Diego Costan – Të dy, gati për të ringritur Chelsea-n!

  Conte bind Diego Costan – Të dy, gati për të ringritur Chelsea-n!

Menjëherë pas zyrtarizimit të Antonio Contes si trajneri i ekipit të Chelsea-s duke filluar nga sezoni i ardhshëm, trajneri italian

Lexo me Shume