Blitz | Kliko dhe Informohu

Tag "Champions League"

Hidhet shorti i UEFA Champions League. Ja përballjet…

    Hidhet shorti i UEFA Champions League. Ja përballjet…

Sapo është hedhur shorti i grupeve të sezonit të ri të UEFA Champions League. 32 skuadrat më të mira europiane, të ndara në 8 grupe do të përballen me njëra-tjetrën

Lexo me Shume

Champions League – Salzburg-Partizani, sonte në mbrëmje. Të kuqtë ëndërrojnë përmbysjen!

    Champions League – Salzburg-Partizani, sonte në mbrëmje. Të kuqtë ëndërrojnë përmbysjen!

Sonte në mbrëmje do të luhet ndeshja e kthimit mes Salzburg dhe Partizanit, e vlefshme për fazën e tretë eliminatore të UEFA Champions League. Në orën 20:30, në ‘Red Bull

Lexo me Shume

Champions League – Partizani-Salzburg, formacionet zyrtare

    Champions League – Partizani-Salzburg, formacionet zyrtare

Edhe pak minuta na ndajnë nga përballja e orës 20:15 mes Partizanit dhe Red Bull Salzburg në “Elbasan Arena”, e vlefshme për fazën e 3-të eliminatore të UEFA Champions League.

Lexo me Shume

Edhe mediat italiane çmenden pas Alban Hoxhës

    Edhe mediat italiane çmenden pas Alban Hoxhës

“Kualifikueset e Champions League! Hoxha shënon me ‘cucchiaio’ e më pas pret 3 penallti!” Kështu nis artikulli që “La Gazzetta Dello Sport” i ka kushtuar fitores së bujshme të “Demave

Lexo me Shume

Të gjithë do të munden të ndjekin finalet e Champions dhe Europa League falas! Ja se ku…

    Të gjithë do të munden të ndjekin finalet e Champions dhe Europa League falas! Ja se ku…

Transmetimi i ndeshjeve të dy kompeticioneve të futbollit tepër të ndjekura si Champions dhe Europa League janë kthyer në “mollë sherri” midis televizioneve të ndryshme, të cilat garojnë për marrjen

Lexo me Shume

Shfryn Pep Guardiola: “Nuk më lëndoni mua, por skuadrën”

    Shfryn Pep Guardiola: “Nuk më lëndoni mua, por skuadrën”

Gazeta gjermane “Bild” pretendon se trajneri Pep Guardiola është shfaqur shumë i nervozuar me stafin mjekësor të Bayern-it të martën e kaluar, menjëherë pas eliminimit nga Champions League. Filet se

Lexo me Shume

Champions League – Rummenigge shfryn ndaj arbitrit Cakir

    Champions League – Rummenigge shfryn ndaj arbitrit Cakir

Nuk është përtypur ende eliminimi nga Champions League mbrëmjen e djeshme në kampin e Bayern Munchen. Duket se humbja e mundësisë për të arritur në finale, duke fituar ndeshjen 2-1,

Lexo me Shume

Ja cila këngëtare do të performojë në finalen e “Champions League”

    Ja cila këngëtare do të performojë në finalen e “Champions League”

Këngëtarja Alicia Keys do të debutojë këngë nga albumi i saj i ri muzikor në ceremoninë e hapjes së finales së Champions League në Itali, që do të zhvillohet muajin

Lexo me Shume

Arturo Vidal paralajmëron skuadrën: Kujdes! Atletico Madrid si Juventusi

  Arturo Vidal paralajmëron skuadrën: Kujdes! Atletico Madrid si Juventusi

Njëra prej dy përballjeve të fazës gjysmëfinale në Champions League do të jetë Bayern Munchen – Atletico Madrid. Teksa ekipi

Lexo me Shume

Manuel Pellegrini: Lajmi për ardhjen e Guardiola-s dëmtoi skuadrën

  Manuel Pellegrini: Lajmi për ardhjen e Guardiola-s dëmtoi skuadrën

Kualifikimi për herë të parë në gjysmëfinalet e Champions League dhe fitorja e pastër kundër ekipit të Chelsea-s në kampionat

Lexo me Shume

Sot, shorti i Champions League dhe i Europa League – Priten përballje ‘titanësh’

  Sot, shorti i Champions League dhe i Europa League – Priten përballje ‘titanësh’

Një paradite e rëndësishme për futbollin europian kjo e sotmja, duke qenë se në orën 12.00 në Nyon do të

Lexo me Shume

Champions League – Gabi: Nëse prekja ishte brenda zonës, duhej dhënë 11-metërsh

  Champions League – Gabi: Nëse prekja ishte brenda zonës, duhej dhënë 11-metërsh

Jo pak polemika shoqëruan fundin e ndjeshjes së mbrëmshme mes Atletico Madrid dhe Barcelonës, të vlefshme për fazën çerekfinale të

Lexo me Shume

Zlatan Ibrahimoviç: Jam lindur plak e do të vdes i ri!

  Zlatan Ibrahimoviç: Jam lindur plak e do të vdes i ri!

Jemi mësuar që sa herë flet Zlatan Ibrahimoviç të mos dëgjojmë kurrë fjalë banale. Suedezi është duke shijuar sezonin e

Lexo me Shume

(Foto) Lamtumirë Cesare! 1000 vetë përshëndesin legjendën Maldini

(Foto) Lamtumirë Cesare! 1000 vetë përshëndesin legjendën Maldini

Është mbajtur gjatë ditës së sotme funerali i kampionit italian të futbollit, Cesare Maldini, i cili humbi jetën 2 ditë

Lexo me Shume