Blitz | Kliko dhe Informohu

Tag "CEZ"

Të rihapen hetimet për CEZ-in? Gjykata e Lartë mbyll debatin juridik KLSH – Prokurori

    Të rihapen hetimet për CEZ-in? Gjykata e Lartë mbyll debatin juridik KLSH – Prokurori

Nga Anduena Llabani Me vendim unanim, Kolegji Penal i Gjykatës së Lartë vendosi të rrëzojë Kontrollin e Lartë të Shtetit, i cili kërkoi rihapjen e hetimeve për çështjen e CEZ-it, ministrin

Lexo me Shume

Komisioni hetimor për “CEZ”, Balla: Do të thirren për të dëshmuar edhe Berisha me ish-ministrat

    Komisioni hetimor për “CEZ”, Balla: Do të thirren për të dëshmuar edhe Berisha me ish-ministrat

Komisioni hetimor parlamentar është mbledhur ditën e sotme për çështjen e CEZ-it, pavarësisht bojkotit të opozitës. Kreu i komisionit, Taulant Balla, deklaroi se dëmi i shkaktuar nga CEZ-i kap vlerën

Lexo me Shume