Blitz | Kliko dhe Informohu

Tag "Ceremoni"

Ceremonia e shenjtërimit të Nënë Terezës, Kisha Katolike prezanton programin e aktiviteteve

    Ceremonia e shenjtërimit të Nënë Terezës, Kisha Katolike prezanton programin e aktiviteteve

Kisha Katolike ka bërë me dije programin e aktiviteteve që do të zhvillohen në kuadër të ceremonisë së shenjtërimit të Nënë Terezës. Publikimi i këtij programi u krye ditën e

Lexo me Shume

Shenjtërimi i Nënë Terezës, ja detajet e ceremonisë madhështore

    Shenjtërimi i Nënë Terezës, ja detajet e ceremonisë madhështore

Më 4 shtator, Nënë Tereza do të shenjtërohet në sheshin e Shën Pjetrit. Imzot George Frendo, në Arkidioqeza Metropolitane Tiranë-Durrës, ka zbuluar programin e përgatitur nga Vatikani. Ai tregon fillimisht

Lexo me Shume

Restaurohet “Sahati i Tiranës”, nga sot mund ta vizitojë çdokush

    Restaurohet “Sahati i Tiranës”, nga sot mund ta vizitojë çdokush

Nga sot, “Kulla e Sahatit” mund të vizitohet nga çdokush që dëshiron. Në ceremoninë e hapjes ishin të pranishëm përfaqësues të institucioneve që bashkëpunuan në jetësimin e këtij projekti: Bashkia e

Lexo me Shume

Thaçi president, detaje nga programi i ceremonisë së inaugurimit

    Thaçi president, detaje nga programi i ceremonisë së inaugurimit

Më 7 prill, Presidenti i zgjedhur, Hashim Thaçi, do të betohet përpara deputetëve të Kosovës dhe do marrë mandatin e tij presidencial. Një ditë më pas, do të zhvillohet edhe

Lexo me Shume