Blitz | Kliko dhe Informohu

Tag "Burgim"

Vdekja e shtatzënës, prokuroria: 45 ditë burg për dy mjekët

    Vdekja e shtatzënës, prokuroria: 45 ditë burg për dy mjekët

Prokuroria e Tiranës ka çuar në gjykatë dosjen ku kërkon dënimin me 45 ditë burg për dy mjekë të maternitetit “Koço Gliozheni” lidhur me vdekjen e 35-vjeçares dhe foshnjës së

Lexo me Shume

Rrezikuan të mbysnin emigrantët shqiptarë, dënohen tre britanikët

    Rrezikuan të mbysnin emigrantët shqiptarë, dënohen tre britanikët

Tre shtetas britanikë janë dënuar nga gjykata për trafikim të paligjshëm të emigrantëve shqiptarë në Britani. Tre britanikët, ndër ta Robert Stilwell, 33 vjeç, nga Dartford, akuzohen se rrezikuan mbytjen

Lexo me Shume

Dhunoi 3-vjeçarin, lihet në burg Anjeza Shabani: Më ngritën kurth

    Dhunoi 3-vjeçarin, lihet në burg Anjeza Shabani: Më ngritën kurth

Në seancën e sotme gjyqësore, Gjykata e Apelit vendosi të lërë në burg pronaren e kopshtit “Diren”, Anjeza Shabani, e akuzuar për dhunimin e një të mituri në forma të

Lexo me Shume

Dhunoi gruan në mes të Vlorës, burg për 44-vjeçarin. Shprehet në gjykatë: Ishte momentale

    Dhunoi gruan në mes të Vlorës, burg për 44-vjeçarin. Shprehet në gjykatë: Ishte momentale

Gjykata e Vlorës ka vendosur masën e sigurisë “arrest me burg” për shtetasin Ilirjan Pajo 44 vjeç, i cili u vu në pranga pas dhunës që ushtroi në publik ndaj

Lexo me Shume

Salah Abdeslam izolohet në burgun më të madh në Europë, fishkëllehet nga të burgosurit

    Salah Abdeslam izolohet në burgun më të madh në Europë, fishkëllehet nga të burgosurit

Terroristi Salah Abdeslam, një ditë pas ekstradimit nga Belgjika, ndodhet tashmë nën një regjim të rreptë izolimi në burgun e Fleury Mérogis, 30 kilometra larg Parisit. Ky burg cilësohet si

Lexo me Shume

Prokuroria jep pretencën: 35 vjet burg për Julian Sinanaj

    Prokuroria jep pretencën: 35 vjet burg për Julian Sinanaj

Gjyqi i “grupit të vrasësve me pagesë” po shkon drejt fundit, pas zhvillimit të 55 seancave. Në seancën e ditës së sotme, Prokuroria lexoi konkluzionet përfundimtare për të akuzuarit dhe vitet

Lexo me Shume

Gjykata i refuzon lirimin, lihet në burg ish-ministri Ksera

    Gjykata i refuzon lirimin, lihet në burg ish-ministri Ksera

Gjykata e Lartë ka refuzuar të lirojë nga burgu ish-ministrin e Punës në qeverisë “Berisha”, Spiro Ksera, i cili do të qëndrojë në burg deri në përfundim të hetimeve ndaj

Lexo me Shume

Vrasja e 28-vjeçarit në Gjirokastër, lihen në burg dy dëshmitarët

    Vrasja e 28-vjeçarit në Gjirokastër, lihen në burg dy dëshmitarët

Gjykata e Gjirokastrës ka vendosur të lërë në burg dy të rinjtë e akuzuar për moskallëzim krimi, pas vrasjes së shtetasit Dorian Lluka, 29 vjeç, dhe plagosjes së vëllait të

Lexo me Shume

Krime kundër njerëzimit, 40 vjet burg për Radovan Karaxhiç

  Krime kundër njerëzimit, 40 vjet burg për Radovan Karaxhiç

Ish-presidenti serb i Bosnjës dhe komandant i ushtrisë serbe të Bosnjës, Radovan Karaxhiç, u dënua nga Haga me 40 vjet

Lexo me Shume