Blitz | Kliko dhe Informohu

Tag "burg"

Atentati në Vaqarr, Caka mbetet në burg, Ergys Kolaveri hedh poshtë akuzat

    Atentati në Vaqarr, Caka mbetet në burg, Ergys Kolaveri hedh poshtë akuzat

Gjykata ka vendosur të lërë në burg shtetasin Enea Caka, të akuzuar për atentatin e dështuar ndaj të dënuarit Gazmir Daci në burgun e Vaqarrit, i cili akuzohet për “moskallëzim

Lexo me Shume

Telefonoi 911-n sepse e dashura nuk i blinte vodka. Përfundon në qeli

    Telefonoi 911-n sepse e dashura nuk i blinte vodka. Përfundon në qeli

  Jack Means ndoshta është një nga personat që e di ç’ndjenjë është keqardhja kur bën një telefonatë false. Ai është arrestuar nga policia e Florida-s pasi mbrëmjen e kaluar

Lexo me Shume

Cenuan sigurinë e burgut në Fier, arrestohen tre persona të dehur

    Cenuan sigurinë e burgut në Fier, arrestohen tre persona të dehur

Tre shtetas janë vënë në prangat e policisë pasi tentuan të cenojnë sigurinë në burgun e Fierit. U krye arrestimi i shtetasve: Altin Patoku, 41 vjeç, Arber Fejzulla, 31 vjeç

Lexo me Shume

Durrës, arrestohet zyrtari i Burgut të Fierit, shkaktoi aksident dhe refuzoi testin e alkoolit

    Durrës, arrestohet zyrtari i Burgut të Fierit, shkaktoi aksident dhe refuzoi testin e alkoolit

Policia e Durrësit ka vënë në pranga një zyrtar të burgut të Fierit, i cili shkaktoi aksident  dhe më pas kundërshtoi të bënte testin e alkoolit. Aksidenti u shënua më

Lexo me Shume

Transferohet Emiljano Shullazi, vendoset tek sektori “VIP” në paraburgimin e Elbasanit

    Transferohet Emiljano Shullazi, vendoset tek sektori “VIP” në paraburgimin e Elbasanit

Drejtoria e Përgjithshme e Burgjeve ka kryer ditën e sotme transferimin e Emiljano Shullazit nga burgu 302 tek sektori “VIP” në paraburgimin e Elbasanit. Mësohet se ai është dërguar në

Lexo me Shume

5 vite burg për Cozman, ndryshon më pas vendimi

    5 vite burg për Cozman, ndryshon më pas vendimi

Reperi i njohur me emrin e artit Cozman, Ylber Abdullahu, është ndaluar në 4 korrik 2015 pasi kishte në makinë lëndë narkotike dhe dyshohej për shpërndaje droge në Tiranë. Me

Lexo me Shume

Llalla, qarkore për prokuroritë: Mos i fusni të gjithë në burg, ka mbipopullim

    Llalla, qarkore për prokuroritë: Mos i fusni të gjithë në burg, ka mbipopullim

Në një qarkore të miratuar nga kryeprokurori Adriatik Llalla kërkohet nga prokurorët e rretheve që të tregohen të kujdesshëm në aplikimin e masave ekstreme të sigurisë. Veç kësaj, prokurori i

Lexo me Shume

E dhunojnë në burg, bie në koma shqiptari

    E dhunojnë në burg, bie në koma shqiptari

Dritan Demiraj është një shqiptar i dënuar me burgim të përjetshëm në Parma të Italisë. Paraditen e sotme është bërë me dije nga mediat italiane se ai është sulmuar në

Lexo me Shume