Blitz | Kliko dhe Informohu

Tag "Bundestag"

Erdogan, “i tërbuar” për votën e Bundestagut për gjenocidin armen

    Erdogan, “i tërbuar” për votën e Bundestagut për gjenocidin armen

  Ankaraja është irrituar së tepërmi pas miratimit nga ana e Bundestagut të një rezolute që njeh gjenocidin armen. Një vendim që i shton polemikat mes Europës dhe shtetit të

Lexo me Shume

Nishani takon kreun e Bundestagut: Vetëm progresi siguron hapjen e negociatave

    Nishani takon kreun e Bundestagut: Vetëm progresi siguron hapjen e negociatave

Presidenti i Republikës së Shqipërisë, Bujar Nishani, ka zhvilluar një takim kokë më kokë me Presidentin e parlamentit të Gjermanisë, Norbert Lammert, i cili ndodhet për një vizitë zyrtare në

Lexo me Shume