Blitz | Kliko dhe Informohu

Tag "bukuria"

Skulpturat e “gjalla” që do t’ju bëjnë të mbani frymën

    Skulpturat e “gjalla” që do t’ju bëjnë të mbani frymën

1. “The Kiss”, Auguste Rodin, the Rodin Museum, Paris, 1882. ◄ Back Next ► Picture 1 of 17 Një ndër skulpturat më të famshme të Rodin, e cila përshkruan një fisnike që ka jetuar në shek. XIII, Francesca da Rimini. Ajo ra në dashuri me vëllanë e vogël të bashkëshortit

Lexo me Shume

Nuk do e besonit kurrë, duke hequr këtë ushqim nga dieta juaj do të zhdukni aknet

    Nuk do e besonit kurrë, duke hequr  këtë ushqim nga dieta juaj do të zhdukni aknet

Ndodh që fytyra t’ju acarohet edhe kur keni lëkurë shumë të mirë. Mendoni se do të kalojë, por nuk duhet ta lini pas dore sepse nuk mund të kalojë vetë. Vizitoni një dermatolog Ai do t’ju përcaktojë kremin që i nevojitet fytyrës tuaj. E vërteta rreth bulmetit Thonë se bulmeti

Lexo me Shume