Blitz | Kliko dhe Informohu

Tag "Bruksel"

Pengmarrja në Bruksel, dorëzohet autori: Nuk dua të shkoj në burg

    Pengmarrja në Bruksel, dorëzohet autori: Nuk dua të shkoj në burg

Policia belge ka vënë në pranga shtetasin që shkaktoi panik ditën e sotme në një supermarket në Bruksel. Një person ende i paidentifikuar për mediat ka marrë peng 15 persona

Lexo me Shume

Sulm me bombë në Bruksel, goditet Laboratori i Krimit

    Sulm me bombë në Bruksel, goditet Laboratori i Krimit

Një sulm me bombë është shënuar në një lagje në veri të Brukselit, ku ndodhet Laboratori i Krimit, institucion i pavarur që bashkëpunon me drejtësinë belge. “RTL” njoftoi se një

Lexo me Shume

Belgjikë, arrestohen 2 vëllezër. Po planifikonin sulme të reja

    Belgjikë, arrestohen 2 vëllezër. Po planifikonin sulme të reja

Policia belge ka arrestuar 2 vëllezër të dyshuar për planifikime të atentateve terroriste në Belgjikë, në një aksion ‘rrufe’ të kryer në rrethin e Mons dhe në qytetin Liege. Të

Lexo me Shume

Alarm për bombë në Bruksel, kamikazi lëvizte me eksploziv në trup

    Alarm për bombë në Bruksel, kamikazi lëvizte me eksploziv në trup

Një kërcënim terrorist është shënuar gjatë kësaj të martë në Bruksel, rreth orës 05:30 me orën lokale. Shërbimet emergjente kanë shkuar menjëherë në vendngjarje dhe kanë kryer evakuimin e zonës,

Lexo me Shume

Bruksel, dy të arrestuar të tjerë për terrorizëm

    Bruksel, dy të arrestuar të tjerë për terrorizëm

Prokurorët federalë belge kanë njoftuar këtë të martë arrestimin e dy personave të tjerë të akuzuar për terrorizëm. Janë vënë në prangat e policisë Smail F. i lindur në vitin

Lexo me Shume

Terroristi i arrestuar: Qëllimi ynë kryesor, Euro 2016 në Francë

    Terroristi i arrestuar: Qëllimi ynë kryesor, Euro 2016 në Francë

Zbulohen të dhëna se celula terroriste që kreu sulmet në Paris e Bruksel kishte planifikuar të shënjestronte Kampionatin Europian të Futbollit që zhvillohet këtë verë në Francë. Sipas asaj që

Lexo me Shume

Prokurori belg: Celula terroriste e Brukselit synonte sërish Francën

    Prokurori belg: Celula terroriste e Brukselit synonte sërish Francën

Xhihadistët përgjegjës të sulmeve në Bruksel mësohet se synonin sërish të sulmonin Francën pas sulmeve në Paris më 13 nëntor. Sipas informatave të prokurorit federal belg, planet e tyre ndryshuan

Lexo me Shume

Arrestohet “terroristi me kapele” i Brukselit, i akuzuar edhe për sulmet në Paris

    Arrestohet “terroristi me kapele” i Brukselit, i akuzuar edhe për sulmet në Paris

Policia belge ka vënë në pranga një tjetër të shpallur në kërkim për sulmet e shënuara në Bruksel dhe Paris. Mediat ndërkombëtare raportojnë se është arrestuar terroristi Mohamed Abrini, i

Lexo me Shume

(Video) Sulmet terroriste në Bruksel, sajesë mediatike?!

(Video) Sulmet terroriste në Bruksel, sajesë mediatike?!

A ju ka shkuar ndonjëherë mendja se ‘zhurma’ që po shkaktojnë atentatet e fundit në mbarë Europën janë thjesht një

Lexo me Shume

Bruksel: 50 punonjës të aeroportit, të infiltruar të ISIS-it

  Bruksel: 50 punonjës të aeroportit, të infiltruar të ISIS-it

Shpërthimet e bujshme terroriste të 22 marsit në Bruksel kanë vënë në lëvizje të gjithë policinë dhe investiguesit për të

Lexo me Shume

Belgjikë, policia gjen dorezat që u përdorën nga terroristët

  Belgjikë, policia gjen dorezat që u përdorën nga terroristët

Autoritetet policore belge besojnë se kanë gjetur dy doreza të djathta në një autobus që ka lënë aeroportin shumë pak

Lexo me Shume

Kina përforcon masat e sigurisë në aeroporte pas sulmeve në Bruksel

  Kina përforcon masat  e sigurisë në aeroporte pas sulmeve në Bruksel

Pas sulmeve terroriste në Bruksel, shumë shtete kanë shtuar masat e sigurisë në çdo pikë kufitare, për çdo lloj transporti.

Lexo me Shume

Identifikohet kamikazi i dytë i shpërthimeve në aeroport, Najim Laachraoui

  Identifikohet kamikazi i dytë i shpërthimeve në aeroport, Najim Laachraoui

Mediat lokale belge kanë identifikuar Najim Laachraoui si kamikazin e dytë të sulmeve terroriste në Bruksel. Fillimisht u mendua se

Lexo me Shume

Tjetër operacion blic në Bruksel, qëllohet një person që s’kishte lidhje me terrorizmin

  Tjetër operacion blic në Bruksel, qëllohet një person që s’kishte lidhje me terrorizmin

Gjatë një operacioni të policisë në zonën e njohur si Schaerbeek janë dëgjuar të tjera shpërthime. Mësohet se policia ka

Lexo me Shume

Imami i Brukselit pas sulmeve terroriste: Të pamjaftueshme masat e marra deri tani

  Imami i Brukselit pas sulmeve terroriste: Të pamjaftueshme masat e marra deri tani

Dy ditë pas sulmeve terroriste në kryeqytetin belg, imami i Brukselit shprehet se masat e marra deri tani nuk kanë

Lexo me Shume

Kryetari i bashkisë së New York-ut: Hillary Clinton, “themeluese” e ISIS-it

  Kryetari i bashkisë së New York-ut: Hillary Clinton, “themeluese” e ISIS-it

Rudy Giuliani, kryetar i bashkisë së New York-ut, ka deklaruar se Hillary Clinton mund të cilësohet si një nga themelueset

Lexo me Shume

Identifikohet viktima e dytë e sulmit në metronë e Brukselit

  Identifikohet viktima e dytë e sulmit në metronë e Brukselit

Një ditë pas sulmeve të shënuara në Bruksel, ku humbën jetë më shumë se 30 persona, është identifikuar edhe viktima

Lexo me Shume

Sulmi në metronë e Brukselit, turma e njerëzve këmbëngul të udhëtojë

  Sulmi në metronë e Brukselit, turma e njerëzve këmbëngul të udhëtojë

Një ndër shënjestrat e sulmeve terroriste të shënuara sot në Bruksel ishte edhe stacioni i metrosë në Maelbeek. Si pasojë

Lexo me Shume

Sulmet në Bruksel, liderët e BE-së: Të bashkuar përballë kërcënimit. Shërbimet sekrete irakiane: Priten tri sulme të tjera

  Sulmet në Bruksel, liderët e BE-së: Të bashkuar përballë kërcënimit. Shërbimet sekrete irakiane: Priten tri sulme të tjera

Në një deklaratë të përbashkët, liderët e Bashkimit Europian dënuan sulmet e shënuara sot në Bruksel. Ata u shprehën se

Lexo me Shume

Bruksel, çaktivizohet përpara shpërthimit bomba e tretë në aeroport. Ja 4 kamikazët e dyshuar

  Bruksel, çaktivizohet përpara shpërthimit bomba e tretë në aeroport. Ja 4 kamikazët e dyshuar

Autoritetet belge të sigurisë kanë arritur në kohë të çaktivizojnë një bombë në aeroportin ndërkombëtar të Brukselit. Bomba e tretë

Lexo me Shume

Artistët bëhen bashkë për tragjedinë belge

  Artistët bëhen bashkë për tragjedinë belge

  Pas sulmeve terroriste në Bruksel, të martën në mbrëmje, shumë artistë, tekstshkrues, muzikantë, këngëtarë dhe kompozitorë janë bërë pjesë

Lexo me Shume