Blitz | Kliko dhe Informohu

Tag "Brazil"

Trazira në Brazil, Rousseff: Nuk na kanë mposhtur. Temer: Koha për të bashkuar vendin

Trazira në Brazil, Rousseff: Nuk na kanë mposhtur. Temer: Koha për të bashkuar vendin

Trembëdhjetë vjet pas sundimit të Partisë së Punëtorëve të Dilma Rousseff, kjo e fundit është larguar menjëherë nga zyra pas shkarkimit. Me lot në sy, ajo deklaroi nga selia zyrtare

Lexo me Shume

Brazil, Senati pro gjykimit të presidentes së pezulluar Rousseff

    Brazil, Senati pro gjykimit të presidentes së pezulluar Rousseff

Senati brazilian ka aprovuar mbajtjen në gjykim të presidentes së pezulluar Dilma Rousseff, e cila akuzohet për shkelje të ligjit të buxhetit dhe shpërdorim detyre. Mësohet se senati votoi 59

Lexo me Shume

Brazil – Gjykata i bllokon WhatsApp-it mbi 6 milionë dollarë

    Brazil – Gjykata i bllokon WhatsApp-it mbi 6 milionë dollarë

Një gjykatë federale braziliane ka bllokuar plot 19,5 milionë reais – rreth 6,11 milionë dollarë – nga llogaritë e aplikacionit WhatsApp, për mosrespektimin e një urdhri lidhur me një rast

Lexo me Shume

Brazil, pezullohet nga posti i presidentes Dilma Rousseff

    Brazil, pezullohet nga posti i presidentes Dilma Rousseff

Debati përfshiu Senatin e Brazilit, lidhur me çështjen nëse presidentja Dilma Rousseff duhet të përballet ose jo në gjyq lidhur me akuzat që rëndojnë mbi të. Në përfundim, senatorët votuan

Lexo me Shume

Vendi më i rrezikshëm në botë për të bërë foto

Vendi më i rrezikshëm në botë për të bërë foto

Për të vizituar Rio de Janeiro-n ka 100 arsye, ndër të cilat, plazhet dhe resortet përrallore, ushqimet tepër të shijshme dhe jeta e natës e një niveli ndryshe nga vendet

Lexo me Shume