Blitz | Kliko dhe Informohu

Tag "Bombe"

Alarm për bombë, evakuohen disa terminale të aeroportit të Frankfurtit

Alarm për bombë, evakuohen disa terminale të aeroportit të Frankfurtit

Policia ka evakuuar disa terminale në aeroportin e Frankfurtit në Gjermani pas alarmit për bombë. Burime të aeroportit shprehen se gjithçka nisi pasi një pasagjer arriti të anashkalonte kontrollin e

Lexo me Shume

Sulm me bombë në Bruksel, goditet Laboratori i Krimit

    Sulm me bombë në Bruksel, goditet Laboratori i Krimit

Një sulm me bombë është shënuar në një lagje në veri të Brukselit, ku ndodhet Laboratori i Krimit, institucion i pavarur që bashkëpunon me drejtësinë belge. “RTL” njoftoi se një

Lexo me Shume

Milano – Alarmi për bombë, i rremë! Ishte vetëm një bateri…

    Milano – Alarmi për bombë, i rremë! Ishte vetëm një bateri…

Bie poshtë pista e bombës në stacionin qendror të metrosë së Milanos. Pakoja e dyshimtë rezultoi të kishte thjesht një bateri me disa qarqe elektrike, që për më shumë se

Lexo me Shume

Eksploziv tek fusha e aviacionit, vetëm dëme material

    Eksploziv tek fusha e aviacionit, vetëm dëme material

Një shpërthim me eksploziv është shënuar mëngjesin e ditës së sotme në Tiranë. Konkretisht, shpërthimi ndodhi rreth orës 03:00 në rrugën “Artan Lenja”, e njohur ndryshe si “Fusha e Aviacionit”.

Lexo me Shume

(VIDEO/FOTO) Një objekt i dyshimtë në kryeqytet, alarmi për bombë rezulton fals

    (VIDEO/FOTO) Një objekt i dyshimtë në kryeqytet, alarmi për bombë rezulton fals

Një alarm për bombë që u raportua pas mesnate në afërsi të Postës Shqiptare Nr. 8 në kryeqytet, vuri në lëvizje Policinë e Tiranës dhe forcat xheniere. (Lexo këtu) Forcat e

Lexo me Shume

Suedia në panik, alarm për bombë në aeroport

    Suedia në panik, alarm për bombë në aeroport

Policia vendase dhe media lokale suedeze kanë raportuar se dy çanta të dyshimta ndodhen në aeroportin “Landvetter”. Pas këtij alarmi për bombë, policia është vënë menjëherë në gatishmëri dhe ka

Lexo me Shume

Kombëtarja për në Vjenë, aeroporti në alarm për bombë

    Kombëtarja për në Vjenë, aeroporti në alarm për bombë

Pak para se Kombëtarja Shqiptare të arrinte në aeroportin e Vjenës, aty pati një alarm për bombë. Për këtë arsye aeroporti bllokoi fluturimet ditën e djeshme. Alarmi u dha pasi

Lexo me Shume

Bruksel, çaktivizohet përpara shpërthimit bomba e tretë në aeroport. Ja 4 kamikazët e dyshuar

    Bruksel, çaktivizohet përpara shpërthimit bomba e tretë në aeroport. Ja 4 kamikazët e dyshuar

Autoritetet belge të sigurisë kanë arritur në kohë të çaktivizojnë një bombë në aeroportin ndërkombëtar të Brukselit. Bomba e tretë është gjetur në kohë, pas dy sulmeve të shënuara sot

Lexo me Shume

Alarm për bombë në aeroportin e Fiumiçinos, rezulton fals

  Alarm për bombë në aeroportin e Fiumiçinos, rezulton fals

Një alarm për bombë në aeroportin e Fiumiçinos në Romë ka vënë në lëvizje policinë vendase. Mediat italiane raportojnë se menjëherë

Lexo me Shume