Blitz | Kliko dhe Informohu

Tag "Bombardime"

Turqia kundër ISIS dhe kurdëve, dërgon tanke në Siri

    Turqia kundër ISIS dhe kurdëve, dërgon tanke në Siri

Një ditë më parë, u bë me dije se Turqia do të godiste Shtetin Islamik dhe milicët kurdë në Siri, vendim që merret pak ditë pas tragjedisë të ndodhur gjatë

Lexo me Shume

Hakmerret Turqia, bombardon ISIS dhe kurdët në Siri

    Hakmerret Turqia, bombardon ISIS dhe kurdët në Siri

Turqia ka vendosur të hakmerret ndaj Shtetit Islamik dhe kurdëve pas sulmit të pak ditëve më parë në Gaziantep. Ajo ka sulmuar ISIS dhe grupet militante kurde në Siri, ndërkohë

Lexo me Shume

Avionët luftarakë danezë bombardojnë për herë të parë ISIS-in në Siri

    Avionët luftarakë danezë bombardojnë për herë të parë ISIS-in në Siri

Avionët luftarakë danezë kanë bombarduar për herë të parë Shtetin Islamik në Siri. Lajmi është bërë i ditur këtë të premte nga ushtria daneze, e cila është shprehur se Danimarka

Lexo me Shume

Ushtria anti-ISIS bombardon fshatin me civilë

Ushtria anti-ISIS bombardon fshatin me civilë

  Ditën e djeshme, ushtria e koalicionit anti-ISIS ka sulmuar një fshat në Sirinë Veriore duke vrarë rreth 73 civilë, 35 prej të cilëve ishin fëmijë dhe 20 ishin gra.

Lexo me Shume

(Foto) Afganistani pas luftës. A ka jetë mes “ferrit”?

(Foto) Afganistani pas luftës. A ka jetë mes “ferrit”?

Zakonisht, në vendet që janë gjendur për dekada me radhë në presionin e luftës, ekziston një gjendje “e acartë”, që do të bënte këdo të ndihej keq. Një situatë të

Lexo me Shume