Blitz | Kliko dhe Informohu

Tag "Bojkot"

Debati për demarkacionin, VV bojkoton fjalimin e presidentit Thaçi

    Debati për demarkacionin, VV bojkoton fjalimin e presidentit Thaçi

Deputetët e Lëvizjes Vetëvendosje kanë braktisur sallën kur presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, ka marrë fjalën në debatin për demarkacionin. Nga salla është larguar edhe nënkryetarja e kuvendit, Aida Derguti.

Lexo me Shume

Merr fund bojkoti, grupi parlamentar i PD rikthehet në Kuvend

    Merr fund bojkoti, grupi parlamentar i PD rikthehet në Kuvend

Partia Demokratike ka vendosur t’i japë fund bojkotit të nisur pak ditë më parë pas përjashtimit të ish-kryeministrit Berisha nga seancat plenare për shkak të thirrjes së tij për armatosje

Lexo me Shume

Reforma në drejtësi, komisioni shtyhet për të martën

    Reforma në drejtësi, komisioni shtyhet për të martën

Komisioni i posaçëm parlamentar për reformën në drejtësi ka shtyrë mbledhjen për herë të tretë brenda ditës. Deputetët e opozitës kanë vendosur ta bojkotojnë mbledhjen e paralajmëruar për në orën

Lexo me Shume