Blitz | Kliko dhe Informohu

Tag "Bob Dylan"

Bob Dylan, muzikanti i parë që fiton çmimin Nobel në Letërsi

    Bob Dylan, muzikanti i parë që fiton çmimin Nobel në Letërsi

Amerikani Bob Dylan, këngëtar dhe kompozitor, fitues i 11 çmimeve Grammy, është shpallur fitues i çmimit Nobel në Letërsi. Akademia Suedeze ia akordoi atij këtë çmim si vlerësim për “shprehjet

Lexo me Shume

Jeta e Rihanna-s, tani një film

    Jeta e Rihanna-s, tani një film

Nëse e ndiqni Rihanna-n në rrjetet sociale, sidomos në Instagram, mund të mendoni se dini çdo gjë nga jeta e saj. Por regjisori Peter Berg nuk mendon kështu. Ai ka

Lexo me Shume