Blitz | Kliko dhe Informohu

Tag "Blitz.al"

Endri Prifti kundër muzikës së Artiola Toskës

Endri Prifti kundër muzikës së Artiola Toskës

Mbrëmjen e sotme mbyll siparin festivali i mirënjohur “Kënga Magjike” pas dy netëve gjysmëfinale, ku performuan shumë këngëtarë “big” e të rinj. Ashtu si çdo vit, edhe këtë herë kanë

Lexo me Shume

Një fantazmë në Snap-in e Aurela Hoxhës?

    Një fantazmë në Snap-in e Aurela Hoxhës?

Aurela Hoxha ka postuar para pak minutash një video në SnapChat dhe Instagram, ku shfaqet e shtrirë në një shtrat duke provuar filtrin e famshëm të aplikacionit, atë të qenushit.

Lexo me Shume

Aktori i “Portokalli”-së i jep fund beqarisë

Aktori i “Portokalli”-së i jep fund beqarisë

  Aktori i njohur për rolin e Betim Spërdhimës në spektaklin e humorit “Portokalli”, Rezart Veleshnja, i ka dhënë fund beqarisë ditën e djeshme. Lajmi është bërë i ditur nga

Lexo me Shume

Klounët “vrasës”, terror në SHBA

    Klounët “vrasës”, terror në SHBA

Kur përmendim vjeshtën apo muajin tetor menjëherë na vjen në mendje festa e Halloween-it. Vetëm 2 javë na ndajnë nga përgatitjet e kësaj feste, por në SHBA gjërat kanë marrë

Lexo me Shume

Lady Gaga starton tuneun botëror. A është ky zhgënjimi i radhës?

    Lady Gaga starton tuneun botëror. A është ky zhgënjimi i radhës?

  Ashtu “siç e kërkon zakoni”, Lady Gaga po bëhet gati të promovojë këngët e albumit që pritet të publikohet më 21 tetor, “Joanne”, me një turne botëror. Pikërisht këtu

Lexo me Shume

Nis “Kënga Magjike” 2016, zbulohet formula e re e përzgjedhjes së konkurrentëve

    Nis “Kënga Magjike” 2016, zbulohet formula e re e përzgjedhjes së konkurrentëve

Pasditen e sotme ka nisur zyrtarisht festivali “Kënga Magjike” 2016 dhe kjo është lajmëruar nga vetë prezantuesi i këtij kompeticioni, Ardit Gjebrea tek “E diela shqiptare”. Risi këtë vit do

Lexo me Shume

Bëhuni gati për projektin e radhës së Sia-s!

    Bëhuni gati për projektin e radhës së Sia-s!

Një lajm i mirë për të gjithë fansat e Sia-s: Artistja do t’ju “qerasë” me këngë të reja. Pas suksesit që pati me “Alive” dhe “Cheap Thrills” e pas publikimit

Lexo me Shume

Kate Moss sërish vetëm?!

    Kate Moss sërish vetëm?!

Marrëdhënia e Kate Moss dhe kontit Nicolai von Bismark mesa duket nuk është në ditët e saj më të mira. Sipas burimeve pranë modeles, konti gjerman është larguar nga shtëpia

Lexo me Shume

Ç’duhet të dini para se të bëni një treshe…

  Ç’duhet të dini para se të bëni një treshe…

Marrëdhënia seksuale mes tre personave apo, siç thuhet ndryshe, treshja, është një nga synimet e çdo mashkulli dhe kjo nuk

Lexo me Shume

Kanye West përsërit këngën 3 herë për të “sulmuar” Taylor Swift

  Kanye West përsërit këngën 3 herë për të “sulmuar” Taylor Swift

Të gjithë e dimë se marrëdhënia mes Taylor Swift dhe Kanye West nuk ka qenë diçka për të cilën dy

Lexo me Shume

Aurela Gaçe përsëri te “Kënga magjike”? Ja ç’thotë mamaja e saj

  Aurela Gaçe përsëri te “Kënga magjike”? Ja ç’thotë mamaja e saj

E ftuar në puntatën e parë të “E diela hqiptare” ishte Aurela Gaçe, e cila i dhuroi publikut një intervistë

Lexo me Shume

Aurela Hoxha në një lidhje të re?

Aurela Hoxha në një lidhje të re?

  Ish-miss-i dhe modelja Aurela Hoxha e ka lënë jetën e saj private jashtë vëmendjes së mediave kohët e fundit.

Lexo me Shume

(Video) Lady Gaga “çmendet” në videon e re

  (Video) Lady Gaga “çmendet” në videon e re

Pak ditë pasi publikoi këngën e saj më të re, “Perfect Illusion”, Lady Gaga ka publikuar edhe videon e kësaj

Lexo me Shume

(Video) Këngët e Drake nuk i keni dëgjuar kurrë në këtë version

  (Video) Këngët e Drake nuk i keni dëgjuar kurrë në këtë version

Kemi parë që artistëve t’u kushtohen këngë, letra, mesazhe, libra, por kurrë një “cover” të këngëve të tyre në piano.

Lexo me Shume

Rikthehet personazhi i Paul Walker në “Fast & Furios 8”

  Rikthehet personazhi i Paul Walker në “Fast & Furios 8”

Brian O’Connor, aktori që u shfaq si Paul Walker në filmin e fundit të “Fast & Furious”, mund të kthehet

Lexo me Shume

5 gjërat që duhet të dini para se të krijoni një marrëdhënie poligame

  5 gjërat që duhet të dini para se të krijoni një marrëdhënie poligame

Horizontet tona romantike dhe seksuale janë gjithmonë në ndryshim e sipër dhe ditët e sotme asgjë nuk është më e

Lexo me Shume

5 arsyet pse ulet dëshira seksuale

  5 arsyet pse ulet dëshira seksuale

Dëshira seksuale e një femre është më e komplikuar seç mendohet rëndom. Ka shumë faktorë emocionalë dhe psikologjikë që ndikojnë

Lexo me Shume

Gjithçka që duhet të dini për projektin më të ri të Lady Gaga-s

  Gjithçka që duhet të dini për projektin më të ri të Lady Gaga-s

Pas publikimit të “Perfect Illusion”, Lady Gaga ka në plan të publikojë një album muajin e ardhshëm. Në një intervistë me

Lexo me Shume

“Carpool Karaoke”, një eksperiencë jo e mirë për Britney Spears

  “Carpool Karaoke”, një eksperiencë jo e mirë për Britney Spears

Pjesë e të ashtuquajturit rikthim të Britney Spears ishte edhe pjesëmarrja në një nga emisionet më interesante në Hollywood, “Carpool

Lexo me Shume

Florjan Binaj: E di që shumë do të mërziten, por ata që i këndojnë vetes janë fiks si kjo foto

  Florjan Binaj: E di që shumë do të mërziten, por ata që i këndojnë vetes janë fiks si kjo foto

Përpos postimeve plot humor apo gjatë aktiviteteve të tij, Florjan Binaj, aktori i njohur i “Portokalli”-së nuk ngurron të shprehë

Lexo me Shume

Olti Curri kritikon Zhejin, Bushatin, Fevziun etj: “Hiqeni si CNN.com, por ngjani me tullumbaci.al”

  Olti Curri kritikon Zhejin, Bushatin, Fevziun etj: “Hiqeni si CNN.com, por ngjani me tullumbaci.al”

I ftuari i puntatës së kaluar të emisionit “da’SARA”, ishte blogger-i i njohur Olti Curri, i cili foli për problemet

Lexo me Shume