Blitz | Kliko dhe Informohu

Tag "Billboard"

Justin Bieber ka një mesazh për ceremonitë e ndarjeve të çmimeve

    Justin Bieber ka një mesazh për ceremonitë e ndarjeve të çmimeve

  Justin Bieber pati një natë spektakolare mbrëmjen e së dielës në Billboard Music Awards, duke çuar në shtëpi 2 trofe të rëndësishëm dhe duke performuar disa nga hitet e

Lexo me Shume

Madonna shndërrohet në Prince

    Madonna shndërrohet në Prince

Madonna nderoi legjendën Prince mbrëmjen e të dielës në Billboard Music Awards, që u mbajt në Las Vegas. 57-vjeçarja e ulur në një fron të purpurt këndoi në nderim të

Lexo me Shume

Billboard: Taylor Swift, artistja më e pasur e 2015-s

    Billboard: Taylor Swift, artistja më e pasur e 2015-s

Këngëtarja Taylor Swift ka ngritur një pasuri jo të vogël në vitin 2015. Sipas Billboard, 26-vjeçarja është kurorëzuar si artistja më e paguar, pasi ka arritur të fitojë plot 65

Lexo me Shume

Shumë shpejt, të gjithë sytë nga 2PAC

    Shumë shpejt, të gjithë sytë nga 2PAC

“All Eyes On Me”, filmi i bazuar në jetën e reperit 2Pac, sapo ka mbaruar xhirimet dhe ka kaluar në fazën e montazhit dhe produksionit final. Regjisori i filmit, Benny

Lexo me Shume

Kanye West bën histori në muzikë

    Kanye West bën histori në muzikë

Albumi i fundit i Kanye West është në vend të parë të klasifikimeve në “Billboard”. “The Life of Pablo” është albumi i parë  që pati një numër të madh shitjesh

Lexo me Shume