Blitz | Kliko dhe Informohu

Tag "Besimtare"

Medinë, sulmohet Xhamia e Profetit, katër viktima

    Medinë, sulmohet Xhamia e Profetit, katër viktima

Një sulm vetëvrasës është shënuar në një prej vendeve të shenta islamike në qytetin saudit të Medinës. Në deklaratën e Ministrisë së Brendshme bëhet e ditur se bombarduesit e shpërtheu

Lexo me Shume

Fiter Bajrami, kreu i KMSH-së: Të vijojë harmonia fetare

    Fiter Bajrami, kreu i KMSH-së: Të vijojë harmonia fetare

Ditën e sotme, besimtarët myslimanë kremtojnë Fiter Bajramin pas përfundimit të Muajit të Shenjtë të Ramazanit. Në nder të kësaj feste, kreu i Komitetit Mysliman të Shqipërisë, Skënder Burçaj, ka

Lexo me Shume

(Intervistë) Nis Muaji i Ramazanit, imami: Edhe një i krishterë mund të agjërojë

    (Intervistë) Nis Muaji i Ramazanit, imami: Edhe një i krishterë mund të agjërojë

Muaji i madhërishëm i Ramazanit, është muaji i nëntë i kalendarit islam që ndiqet me nisjen e agjërimit të besimtarëve myslimanë. Ky Muaj i Shenjtë mbart një rëndësi të veçantë

Lexo me Shume