Blitz | Kliko dhe Informohu

Tag "Ben Blushi"

Ben Blushi: Nëse Tirana do të ishte qyteti i rilindur, Arditi nuk do të ishte shtypur në errësirë

    Ben Blushi: Nëse Tirana do të ishte qyteti i rilindur, Arditi nuk do të ishte shtypur në errësirë

Ben Blushi, i cili pak kohë më parë dha dorëheqjen nga posti i deputetit të PS-së, ka reaguar lidhur me akuzat që rëndojnë mbi kryebashkiakun Veliaj për ndalimin e transmetimit

Lexo me Shume

Ben Blushi themelon sot partinë e tij

    Ben Blushi themelon sot partinë e tij

Në orën 17:00 të ditës së sotme, Ben Blushi do të zyrtarizojë sot partinë e tij, pas lajmit për largimin përfundimtar nga Partia Socialiste. Forca politike me në krye Ben

Lexo me Shume

Ben Blushi publikon video: Shihni se sa njerëz vdesin në Shqipëri nga mbetjet

    Ben Blushi publikon video: Shihni se sa njerëz vdesin në Shqipëri nga mbetjet

Ben Blushi, i cili pak ditë më parë njoftoi, përmes një letre të hapur, largimin e tij nga Partia Socialiste, ka shprehur haptazi kundërshtimin e tij për miratimin e ligjit

Lexo me Shume

Elisa Spiropali – Blushit, pas deklaratës për largimin nga partia: Je kazani i ambicies tënde

    Elisa Spiropali – Blushit, pas deklaratës për largimin nga partia: Je kazani i ambicies tënde

Përmes një letre të hapur, postuar pak orë më parë në llogarinë e saj në Facebook, Elisa Spiropali i është kundërvënë deputetit socialist Ben Blushi, i cili u shpreh së

Lexo me Shume

Rama: Po diskutojmë për koalicionin e ardhshëm. Për anëtarët e PS-së s’flas në publik

    Rama: Po diskutojmë për koalicionin e ardhshëm. Për anëtarët e PS-së s’flas në publik

Kreu i Qeverisë shqiptare, Edi Rama, deklaroi se nuk ka përçarje brenda koalicionit qeverisës. Nuk po ndodh asgjë, por si çdo koalicion dhe ky ka momentet e tij të vështira.

Lexo me Shume

Blushi në Kuvend: Qeveria po vret qytetarët

    Blushi në Kuvend: Qeveria po vret qytetarët

Deputeti i Partisë Socialiste, Ben Blushi, ka reaguar lidhur me aksidentin e rëndë të shënuar një ditë më parë në zonën e Unazës, pranë Arkivit të Shtetit. Ai u shpreh

Lexo me Shume

Peticioni “Presidenti të zgjidhet nga populli” firmoset nga mbi 7,500 qytetarë

    Peticioni “Presidenti të zgjidhet nga populli” firmoset nga mbi 7,500 qytetarë

Peticioni i iniciuar nga deputeti socialist Ben Blushi për zgjedhjen e Presidentit nga populli ka arritur deri tani të firmoset nga mbi 7,500 firma nga 10,000 që nevojiten. Peticioni është

Lexo me Shume

Blushi dhe Hafizi shpallin nismën: Presidenti të zgjidhet nga populli

    Blushi dhe Hafizi shpallin nismën: Presidenti të zgjidhet nga populli

Deputetët socialistë Ben Blushi dhe Mimoza Hafizi kanë shpallur ditën e sotme nismën për disa ndryshime kushtetuese. Përmes saj, ata synojnë të arrijnë zgjedhjen e Presidentit nga populli dhe që

Lexo me Shume

Aksidentohet makina e deputetit Ben Blushi

  Aksidentohet makina e deputetit Ben Blushi

Paraditen e së mërkurës është aksidentuar makina e deputetit socialist Ben Blushi. Ngjarja ka ndodhur në aksin nacional Pogradec –

Lexo me Shume

Tahiri për kërcënimin ndaj Blushit: Tu drejtohet instancave përkatëse

  Tahiri për kërcënimin ndaj Blushit: Tu drejtohet instancave përkatëse

I ftuar në emisionin “Opinion”, ministri i Brendshëm, Saimir Tahiri, u pyet fillimisht lidhur me deklaratën e sotme të deputetit

Lexo me Shume

Ben Blushi: Parlamenti e humbi sovranitetin e tij

  Ben Blushi: Parlamenti e humbi sovranitetin e tij

Gjatë fjalës së tij në foltoren e Kuvendit, deputeti socialist Ben Blushi, vlerësoi mbështetjen e ambasadorëve të SHBA-ve dhe BE-së

Lexo me Shume

Blushi: Rama përfaqëson të shkuarën. Jam duke shkuar drejt opozitës, por jo Saliut

  Blushi: Rama përfaqëson të shkuarën. Jam duke shkuar drejt opozitës, por jo Saliut

Në një lidhje të drejtpërdrejtë për “Opinion”, deputeti socialist Ben Blushi u është përgjigjur pyetjeve të gazetarëve dhe analistëve të

Lexo me Shume

Blushi dhe Hafizi, letër zyrtare Asamblesë Kombëtare të PS-së për transparencë

  Blushi dhe Hafizi, letër zyrtare Asamblesë Kombëtare të PS-së për transparencë

Deputetët e Partisë Socialiste, Ben Blushi dhe Mimoza Hafizi, kanë mbetur të pakënaqur nga mënyra se si u bënë publike

Lexo me Shume

Ben Blushi nis lëvizjen “Shqipëria mbi Partinë”

  Ben Blushi nis lëvizjen “Shqipëria mbi Partinë”

Deputeti më i diskutuar brenda Partisë Socialiste për momentin, Ben Blushi, pas rezultateve të referendumit ku një përqindje shumë e

Lexo me Shume

Blushi-partive politike: Po pengoni reformën në drejtësi për të shpëtuar vetën

  Blushi-partive politike: Po pengoni reformën në drejtësi për të shpëtuar vetën

Deputeti socialist Ben Blushi, ka vijuar me akuzat e tij, këtë herë drejtuar jo vetëm mazhorancës por të gjithë parlamentit,

Lexo me Shume

Blushi për referendumin: Prova se është manipuluar, të hapen kutitë

  Blushi për referendumin: Prova se është manipuluar, të hapen kutitë

Një ditë pas publikimit të videos ku flitej për manipulimin e votave më 9 prill, deputeti socialist Ben Blushi tha

Lexo me Shume

Blushi: Referendumi u bë “alla shqiptarçe”

  Blushi: Referendumi u bë “alla shqiptarçe”

Një një prononcim për mediat, deputeti Ben Blushi tha se referendumi që u mbajt më 9 prill kishte një pjesëmarrje

Lexo me Shume

Blushi për referendumin: Do të vazhdoj betejën për zgjedhje të lira në PS

  Blushi për referendumin: Do të vazhdoj betejën për zgjedhje të lira në PS

Deputeti i Partisë Socialiste, Ben Blushi, ka sqaruar mospjesëmarrjen e tij në votim, teksa vijon ta quajë një sajesë  referendumin

Lexo me Shume

Referendumi, Blushi: Rama do manipulojë procesin

  Referendumi, Blushi: Rama do manipulojë procesin

Në një deklaratë për mediat, deputeti socialist Ben Blushi akuzoi kryeministrin Rama se do manipulojë procesin. Ai u shpreh se

Lexo me Shume

Blushi: Referendumi do të nxjerrë rezultate të trukuara

  Blushi: Referendumi do të nxjerrë rezultate të trukuara

Është caktuar paraprakisht se do të mbahet një referendum më 9 prill për të vendosur nëse duhen apo jo zgjedhje

Lexo me Shume