Blitz | Kliko dhe Informohu

Tag "Belgjike"

Sulm me hanxhar në Bruksel, një grua plagos 3 persona

    Sulm me hanxhar në Bruksel, një grua plagos 3 persona

Policia belge ka qëlluar për vdekje një grua në periferi të Brukselit pas tentativës së saj për të goditur me hanxhar disa persona. Lajmi është konfirmuar dhe nga Prokuroria Publike e

Lexo me Shume

Belgjikë, arrestohen 2 vëllezër. Po planifikonin sulme të reja

    Belgjikë, arrestohen 2 vëllezër. Po planifikonin sulme të reja

Policia belge ka arrestuar 2 vëllezër të dyshuar për planifikime të atentateve terroriste në Belgjikë, në një aksion ‘rrufe’ të kryer në rrethin e Mons dhe në qytetin Liege. Të

Lexo me Shume

Jep dorëheqjen ministrja belge, shkak bëhen sulmet terroriste

    Jep dorëheqjen ministrja belge, shkak bëhen sulmet terroriste

Ka qenë vetë ministrja e Transportit në Belgjikë, Jaqueline Galant e cila ka komunikuar dorëheqjen e saj pasi ishte informuar nga raporte të BE-së se kishte mangësi të sigurisë në

Lexo me Shume

Belgjika miraton ligjin e ri për emigrantët, vihet në provë integrimi i tyre

    Belgjika miraton ligjin e ri për emigrantët, vihet në provë integrimi i tyre

Sulmet terroristë të 22 marsit janë bërë shkasë që qeveria belge të ndërmarrë një sërë iniciativash për të rregulluar ligjin për emigrantët, në mënyrë që mos të ketë përsëritje të

Lexo me Shume

Terroristi Salah Abdeslam do të ekstradohet në Francë

    Terroristi Salah Abdeslam do të ekstradohet në Francë

Terroristi Salah Abdeslam pritet që të ekstradohet në Francë. Një gjykatë belge vendosi gjatë të enjtes të ekstradojë në Francë Salah Abdeslamin, në bazë të një urdhër-arresti të lëshuar për

Lexo me Shume

(Video skandal) Jeta e shthurur e terroristit Abdeslam: alkool, cigare dhe femra

    (Video skandal) Jeta e shthurur e terroristit Abdeslam: alkool, cigare dhe femra

Një video që i është dorëzuar CNN-it tregon terroristin Salah Abdeslam ashtu siç nuk e keni parë kurrë! 2 miq të tij, të cilët kanë preferuar të qëndrojnë anonimë, kanë

Lexo me Shume