Blitz | Kliko dhe Informohu

Tag "Belgjika"

Belgjikë, lirohet reporteri Faycal Cheffou, vijojnë kërkimet për terroristin e tretë

    Belgjikë, lirohet reporteri Faycal Cheffou, vijojnë kërkimet për terroristin e tretë

Teksa policia belge është ende në kërkim të “njeriut me kapele”, gjithashtu i dyshuar për sulmet në aeroportin e Brukselit, mësohet se është liruar gazetari i pavarur Faycal Cheffou. Prokurori

Lexo me Shume

(VIDEO) Sulmi terrorist në aeroportin e Brukselit, ja pamjet 3D

    (VIDEO) Sulmi terrorist në aeroportin e Brukselit, ja pamjet 3D

Dy ditë pas sulmeve terroriste, mediat belge kanë rikrijuar lëvizjet e terroristëve në aeroportin e Brukselit. Pamjet 3D tregojnë lëvizjet e tre terroristëve që shpërthyen aeroportin, ku mbetën të vdekur

Lexo me Shume

Ministri izraelit-belgëve: Mos hani çokollata, por luftoni terrorizmin!

    Ministri izraelit-belgëve: Mos hani çokollata, por luftoni terrorizmin!

Ministri i Inteligjencës dhe Energjisë Atomike në Izrael, Yisrael Katz, ka reaguar një ditë pas sulmeve të shënuara në Bruksel. Teksa ka kritikuar sigurinë e dobët të Belgjikës, ai ka

Lexo me Shume