Blitz | Kliko dhe Informohu

Tag "Bashkia e Tiranes"

Kreditë e buta nga Bashkia e Tiranës, nga janari nisin procedurat e përfitimit. Ja rregullat dhe dokumentacioni i nevojshëm

    Kreditë e buta nga Bashkia e Tiranës, nga janari nisin procedurat e përfitimit. Ja rregullat dhe dokumentacioni i nevojshëm

Pas procedurës që prej dy vitesh ishte bllokuar për shkak të mungesës së fondeve, Bashkia e Tiranës ka vendosur që prej muajit janar të vitit të ardhshëm të hapë procedurën

Lexo me Shume

“Eco Tirana” shkakton debate në Këshillin Bashkiak, largohen demokratët

    “Eco Tirana” shkakton debate në Këshillin Bashkiak, largohen demokratët

Projekti “Eco Tirana” ka shkaktuar debate mes demokratëve dhe socialistëve në Këshillin Bashkiak. Në një moment, këshilltarët demokratë kanë vendosur të braktisin mbledhjen me pretendimin se nuk u jepet e

Lexo me Shume

Protesta e 8 dhjetorit, gjykata shfuqizon gjobat e Bashkisë ndaj PD-së

    Protesta e 8 dhjetorit, gjykata shfuqizon gjobat e Bashkisë ndaj PD-së

Gjykata Administrative ka marrë vendimin për shfuqizimin e gjobave që Bashkia e Tiranës vendosi ndaj Partisë Demokratike pas protestës së opozitës më 8 dhjetor. Në vendimin e saj, Gjykata Administrative

Lexo me Shume

Veliaj: Parkingu te sheshi “Skënderbej”, nën administrimin e bashkisë

    Veliaj: Parkingu te sheshi “Skënderbej”, nën administrimin e bashkisë

Kryetari i Bashkisë së Tiranës, Erion Veliaj, e ka cilësuar projektin për sheshin “Skënderbej” si projektin më të ndërlikuar. Ai bëri me dije se nuk do të ketë qendra tregtare dhe

Lexo me Shume

Veliaj: Dua Lipa më 10 gusht në Tiranë

Veliaj: Dua Lipa më 10 gusht në Tiranë

Dua Lipa në Tiranë ◄ Back Next ► Picture 1 of 2 Kryetari i Bashkisë së Tiranës, Erion Veliaj, ka bërë të ditur ditën e sotme se këngëtarje me origjinë

Lexo me Shume

Pallatet tek Diga, Bashkia e Tiranës: Nuk do të ndërtohen, vendim “abuziv” i gjykatës

    Pallatet tek Diga, Bashkia e Tiranës: Nuk do të ndërtohen, vendim “abuziv” i gjykatës

Gjykata Administrative e Apelit ka vendosur t’i japë të drejtë kompanisë “Gener 2” shpk, e cila lejohet të vazhdojë punimet tek liqeni. Sipas këtij vendimi të formës së prerë, thuhet

Lexo me Shume

Bashkia e Tiranës njofton: Vizitat në Kullën e Sahatit do jenë me pagesë

    Bashkia e Tiranës njofton: Vizitat në Kullën e Sahatit do jenë me pagesë

Këshilli Bashkiak ka propozuar që hyrja në Kullën e Sahatit të lejohet kundrejt pagesës, duke qenë se ajo është një ndër simbolet më të rëndësishme dhe identifikuese të Tiranës. Në

Lexo me Shume

Restaurohet “Sahati i Tiranës”, nga sot mund ta vizitojë çdokush

    Restaurohet “Sahati i Tiranës”, nga sot mund ta vizitojë çdokush

… ◄ Back Next ► Picture 1 of 3 Nga sot, “Kulla e Sahatit” mund të vizitohet nga çdokush që dëshiron. Në ceremoninë e hapjes ishin të pranishëm përfaqësues të institucioneve

Lexo me Shume

Pallati tek diga, Administrativja shtyn kërkesën për përjashtimin e gjyqtarit. Bashkia: Ka konflikt interesi

  Pallati tek diga, Administrativja shtyn kërkesën për përjashtimin e gjyqtarit. Bashkia: Ka konflikt interesi

Gjykata Administrative ka shtyrë kërkesën e Bashkisë së Tiranës për përjashtimin e gjyqtarit Arjan Qafa nga trupi gjykues. Mësohet se

Lexo me Shume

Rikonstruktimi i linjave urbane, ja ndryshimet që do pësojë transporti publik

  Rikonstruktimi i linjave urbane, ja ndryshimet që do pësojë transporti publik

Studimi JICA në Tiranë nxorri në pah varësinë e qyetarëve ndaj transportit publik, e cila llogaritet 36% (27% përdorin mjete

Lexo me Shume

Nesër “Dita pa Makina”, ja rrugët që do bllokohen dhe aktivitetet që do zhvillohen

  Nesër “Dita pa Makina”, ja rrugët që do bllokohen dhe aktivitetet që do zhvillohen

Me rastin e “Ditës pa Makina” që do të zhvillohet nesër më 22 maj, do të ketë bllokim të disa

Lexo me Shume

Sot festohet Dita e Tokës, administrata e Bashkisë së Tiranës mbjell 350 pemë

  Sot festohet Dita e Tokës, administrata e Bashkisë së Tiranës mbjell 350 pemë

Meqenëse Dita Ndërkombëtare e Tokës ka si objektiv kryesor sensibilizimin e njerëzve për t’u kujdesur më shumë për mjedisin, Bashkia

Lexo me Shume

Projekti i Unazës së Vogël në Tiranë, nis prishja e ndërtimeve

  Projekti i Unazës së Vogël në Tiranë, nis prishja e ndërtimeve

Projekti i Unazës së Vogël në kryeqytet ka nisur me prishjen e ndërtimeve që preken nga ky projekt. Konkretisht, pas

Lexo me Shume

Romët e strehuar në Shkozë i dërgojnë letër kryebashkiakut

  Romët e strehuar në Shkozë i dërgojnë letër kryebashkiakut

Pothuajse 60 familje të komunitetit rom dhe egjiptian jetojnë përkohësisht në zonën e Shkozës në kushte shumë të këqija. Ndaj

Lexo me Shume

Tiranë, vendoset pllaka në nder të heroit hungarez, Veliaj i jep çelësin e Tiranës presidentit Áder

  Tiranë, vendoset pllaka në nder të heroit hungarez, Veliaj i jep çelësin e Tiranës presidentit Áder

Gjatë vizitës së Presidentit të Hungarisë, János Áder, në Tiranë, është vendosur një pllakatë përkujtimore në nder të heroit kombëtar

Lexo me Shume

“Run4autism”, Bashkia e Tiranës: Më 2 prill do të bllokohet qarkullimi përgjatë bulevardit

  “Run4autism”, Bashkia e Tiranës: Më 2 prill do të bllokohet qarkullimi përgjatë bulevardit

Me rastin e aktivitetit “Run4autism” do të kufizohet nesër lëvizja e automjeteve përgjatë bulevardit “Dëshmorët e Kombit” dhe “Zogu I”.

Lexo me Shume

Nesër reshje të dendura, Bashkia e Tiranës: Bëni kujdes!

  Nesër reshje të dendura, Bashkia e Tiranës: Bëni kujdes!

  Orët në vijim dhe dita e nesërme pritet të karakterizohen nga reshje të dendura shiu referuar parashikimeve meteorologjike. Për

Lexo me Shume