Blitz | Kliko dhe Informohu

Tag "Bashkepunim"

“Energy Charter”, Rama: Krenarë për arritjet në këtë moment shumë deciziv

    “Energy Charter”, Rama: Krenarë për arritjet në këtë moment shumë deciziv

Kryeministri Edi Rama ishte i pranishëm në takimin e katërt të vendeve të “Energy Charter”, ku vuri theksin te potencialet e zhvillimit në sektorin energjetik. Ai vlerësoi aksionin kundër informalitetit

Lexo me Shume

Grabitja në Rinas, policia: 30,000 euro për atë që jep informacion

    Grabitja në Rinas, policia: 30,000 euro për atë që jep informacion

Në një deklaratë për mediat, Policia e Durrësit ka kërkuar ndihmën e qytetarëve që të bashkëpunojnë për kapjen e grabitësve. Mësohet se është vënë në dispozicion shuma prej 30,000 euro

Lexo me Shume

Kryeministri i Kosovës sot në Tiranë, inaugurohet linja 400kv e interkonjeksionit mes dy vendeve

    Kryeministri i Kosovës sot në Tiranë, inaugurohet linja 400kv e interkonjeksionit mes dy vendeve

Kryeministri i Kosovës, Isa Mustafa, do të jetë i pranishëm ditën e sotme në ceremoninë e inaugurimit të linjës së re të interkonjeksionit të ri 400kV. Ceremonia do të zhvillohet

Lexo me Shume

“Microsoft” mbështet legalizimin e marijuanës

    “Microsoft” mbështet legalizimin e marijuanës

Gjiganti “Microsoft” ka vendosur së fundmi t’u bashkohet disa kompanive të tjera që mbështesin kultivimin e marijuanës. Tashmë që marijuana është e ligjshme për përdorim mjekësor në 20 shtete, një

Lexo me Shume

Skandali në Shkodër, Meta takim me Totozanin: Të gatshëm për çdo nismë ligjore

    Skandali në Shkodër, Meta takim me Totozanin: Të gatshëm për çdo nismë ligjore

Abuzimi me fëmijët në Shkodër ka qenë në qendër të diskutimit mes kreut të Kuvendit të Shqipërisë, Ilir Meta dhe Avokatit të Popullit, Igli Totozani. Kryeparlamentari shprehu shqetësimin për këtë

Lexo me Shume