Blitz | Kliko dhe Informohu

Tag "Barack Obama"

Presidenti filipinas sërish kundër Obamës: Vafsh në djall, armët i blej nga Rusia dhe Kina!

    Presidenti filipinas sërish kundër Obamës: Vafsh në djall, armët i blej nga Rusia dhe Kina!

Presidenti i Filipineve, Rodrigo Duerte, ka reaguar ashpër ndaj Shteteve të Bashkuara të Amerikës, duke çuar në përkeqësimin e marrëdhënieve mes dy vendeve. Shkak është bërë vendimi i SHBA-ve për

Lexo me Shume

Obama kundër Trump: Edhe një fëmijë e di që skllavëria nuk është e mirë

    Obama kundër Trump: Edhe një fëmijë e di që skllavëria nuk është e mirë

Presidenti i SHBA-ve, Barack Obama, ka reaguar pas deklaratës së kandidatit republikan Donald Trump se zezakët në Amerikë janë shumë më keq se më parë. “Edhe një 8-vjeçar po ta

Lexo me Shume

Djaloshi 6-vjeçar i dërgon një letër prekëse Obamës

Djaloshi 6-vjeçar i dërgon një letër prekëse Obamës

… ◄ Back Next ► Picture 1 of 3 Muajin e kaluar, njerëz në mbarë botën u tronditën nga fotoja e një 5-vjeçari sirian të plagosur nga sulmet në Aleppo,

Lexo me Shume

Presidenti Barack Obama krijon zonën e mbrojtur detare më të madhe në botë

    Presidenti Barack Obama krijon zonën e mbrojtur detare më të madhe në botë

Pak muaj përpara përfundimit të mandatit, Presidenti i Shteteve të Bashkuara të Amerikës, Barack Obama, ka mundësuar krijimin e hapësirës më të madhe natyrore të mbrojtur deri tani. Një ditë

Lexo me Shume

Trump: ISIS po e nderon Obamën, ai është themeluesi

    Trump: ISIS po e nderon Obamën, ai është themeluesi

Pas akuzave të rënda ndaj kundërshtares Hillary Clinton, kandidati republikan Donald Trump, ka akuzuar Presidentin e Shteteve të Bashkuara të Amerikës, Barack Obama, si themelues të Shtetit Islamik. “ISIS po

Lexo me Shume

Fotoja e Ramës me Obamën, “Fox News”: 80,000 € janë të kryeministrit Rama

    Fotoja e Ramës me Obamën, “Fox News”: 80,000 € janë të kryeministrit Rama

“Rasti i errët përfshin Obamën. Shoferi i limuzinës në New Jersey dërgon valë goditëse nëpër Shqipëri”, titullohet artikulli që “Fox News” ka publikuar lidhur me çështjen gjyqësore në SHBA, për

Lexo me Shume

Fotoja me Obamën, Prokuroria do marrë në pyetje kryeministrin Rama me kërkesë të FBI

    Fotoja me Obamën, Prokuroria do marrë në pyetje kryeministrin Rama me kërkesë të FBI

Me kërkesë të FBI-së dhe pas denoncimit të opozitës, Prokuroria e Përgjithshme pritet që të marrë në pyetje kryeministrin Edi Rama për ta pyetur lidhur me akuzën që rëndon mbi

Lexo me Shume

Rama në Samitin e Varshavës, shtrëngon duart me Obamën

    Rama në Samitin e Varshavës, shtrëngon duart me Obamën

Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama, merr pjesë në Samitin e NATO-s që zhvillohet në Varshavë të Polonisë, ku do të diskutohet për çështjet e sigurisë. Në delegacioni i kryesuar nga

Lexo me Shume

SHBA – Protesta të dhunshme kundër vrasjes së afroamerikanëve. Vriten 5 policë

  SHBA – Protesta të dhunshme kundër vrasjes së afroamerikanëve. Vriten 5 policë

Shkon në 5 bilanci i agjentëve të vrarë në Dallas, aty ku dy snajperë gjuajtën nga lartësia gjatë një proteste

Lexo me Shume

Fotografia e Ramës me Obamën, Bilal Shehu pranon se fondi erdhi nga Shqipëria

  Fotografia e Ramës me Obamën, Bilal Shehu pranon se fondi erdhi nga Shqipëria

Shtetasi Bilal Shehu me banim në Paramus të Nju Xhersit ka pranuar në seancën gjyqësore se ka ndihmuar në fshehjen

Lexo me Shume

Obama sulmon Trump: Në SHBA nuk bëjmë teste për fenë!

  Obama sulmon Trump: Në SHBA nuk bëjmë teste për fenë!

“Ndalimi i emigrimit nuk është në idealet tona – një shteti të ndërtuar mbi parimet e lirisë e të fesë.

Lexo me Shume

Barack Obama: Ja cila është gjëja e parë që do të bëj me Michelle sapo të lë mandatin

  Barack Obama: Ja cila është gjëja e parë që do të bëj me Michelle sapo të lë mandatin

Presidenti i SHBA-ve, Barack Obama, ka qenë i ftuar në “Tonight Show” me Jimmy Fallon mbrëmjen e së enjtes. Përveç

Lexo me Shume

Bombardimet në Hiroshima-Nagasaki: 80% e të mbijetuarve nuk duan që Obama të kërkojë falje

  Bombardimet në Hiroshima-Nagasaki: 80% e të mbijetuarve nuk duan që Obama të kërkojë falje

Një sondazh i kryer nga agjencia “Kyodo” e shtypit japonez rreth të mbijetuarve të bombardimeve atomike në Hiroshima dhe Nagasaki

Lexo me Shume

(Foto) Personazhet VIP që u plakën “brenda ditës”

(Foto) Personazhet VIP që u plakën “brenda ditës”

Barack Obama ◄ Back Next ► Picture 1 of 18 Shpesh na ndodh të mendojmë se si do të dukemi

Lexo me Shume

Obama përshëndet aktoren e njohur në “darkën e fundit”

Obama përshëndet aktoren e njohur në “darkën e fundit”

Në darkën e tij të fundit për korrespondentët në Shtëpinë e Bardhë, Obama ka gjetur çështjen që ka bashkuar mbështetësit

Lexo me Shume

Malia Obama do të shkojë në Harvard

  Malia Obama do të shkojë në Harvard

Barack dhe Michele Obama kanë bërë të ditur për të gjithë se vajza e tyre Malia do të bëjë pushim

Lexo me Shume

Terrorizmi, Obama shpall shtesën prej 250 forcash speciale që do të dërgohen në Siri

  Terrorizmi, Obama shpall shtesën prej 250 forcash speciale që do të dërgohen në Siri

Në kuadër të luftës kundër terrorizmit, presidenti i SHBA-ve, Barack Obama, ka bërë të ditur se personel shtesë do të

Lexo me Shume

Obama në Londër, diskutim mbi çështje të identitetit gjinor: Njerëzit mendojnë se zgjedhja e një presidenti të zi i zgjidh të gjitha

  Obama në Londër, diskutim mbi çështje të identitetit gjinor: Njerëzit mendojnë se zgjedhja e një presidenti të zi i zgjidh të gjitha

Gjatë vizitës së tij zyrtare në Londër, Presidenti i SHBA-ve, Barack Obama, u bë pjesë e një diskutimi mbi çështje

Lexo me Shume

Kryeministri për krizën e refugjatëve: Vendi ynë s’është heroi shpëtimtar i Europës

  Kryeministri për krizën e refugjatëve: Vendi ynë s’është heroi shpëtimtar i Europës

Një çështje që vijon të përflitet është kriza e refugjatëve dhe roli i Shqipërisë në të. I pyetur nga gazetari

Lexo me Shume

Edi Rama: ”Donald Trump, një rrezik për marrëdhëniet SHBA-Shqipëri”

  Edi Rama: ”Donald Trump, një rrezik për marrëdhëniet SHBA-Shqipëri”

Kryeministri Edi Rama, i ftuar në emisionin “Zona B”, ka thënë se nëse Donald Trump zgjidhet president i SHBA-së, do

Lexo me Shume

Ja pse Obama është presidenti më “cool” i SHBA-ve

  Ja pse Obama është presidenti më “cool” i SHBA-ve

Burime pranë këngëtarit Kendrick Lamar kanë raportuar se Lamar po bën gati për të publikuar një “mixtape” me njeriun më

Lexo me Shume