Blitz | Kliko dhe Informohu

Tag "Azilkerkues"

Australia vendos të mbyllë kampin famëkeq të azilkërkuesve

    Australia vendos të mbyllë kampin famëkeq të azilkërkuesve

Australia ka rënë dakord të mbyllë një qendër të diskutueshme të paraburgimit të azilkërkuesve në Papua New Guinea. Kryeministri i këtij shteti, Peter O’Neill, bëri me dije gjatë një deklarate

Lexo me Shume

Papa do kthehet në Itali së bashku me 12 refugjatë

    Papa do kthehet në Itali së bashku me 12 refugjatë

Sipas televizionit shtetëror grek, Papa Françesku do të kthehet në Romë bashkë me 12 refugjatë, ndër ta sirianë dhe afganë, si për t’i dhënë mesazhin e tij Europës. Sipas mediave

Lexo me Shume