Blitz | Kliko dhe Informohu

Tag "azil"

Dhunonte bashkëshorten dhe djalin 3-vjeçar, azilanti: S’e dija që ishte e paligjshme

    Dhunonte bashkëshorten dhe djalin 3-vjeçar, azilanti: S’e dija që ishte e paligjshme

Një emigrant sirian në Gjermani akuzohet se ka dhunuar bashkëshorten e tij, si dhe djalin e tyre 3-vjeçar. Refugjati 34-vjeçar, që ishte strehuar në Schöneberg, pritet që të përballet me

Lexo me Shume

Simuloi krimin për përfitim azili, arrestohet 34-vjeçari në Dibër

    Simuloi krimin për përfitim azili, arrestohet 34-vjeçari në Dibër

Një shtetas 34-vjeçar në Dibër është vënë në prangat e policisë pasi simuloi ngjarjen për përfitim azili në vendet e BE-së. Teksa ndodhej tek banesa e xhaxhait të tij në

Lexo me Shume

Holandë: Shqiptarët, të parët në kërkesat për azil

    Holandë: Shqiptarët, të parët në kërkesat për azil

Ministria holandeze e Drejtësisë ka bërë me dije se në listën e qytetarëve që kërkojnë azil në Holandë, vendi që klasifikohet i pari është Shqipëria. Vetëm për dy muajt e

Lexo me Shume