Blitz | Kliko dhe Informohu

Tag "Avokati"

Avokati braktis babanë përdhunues të 15-vjeçares: Morali s’më lejon ta mbroj

    Avokati braktis babanë përdhunues të 15-vjeçares: Morali s’më lejon ta mbroj

Arben Keta, avokati i të pandehurit Fatos Gurakuqi, i cili akuzohet se ka abuzuar seksualisht me të bijën 15-vjeçare, ka bërë me dije përmes një deklarate se nuk do ta

Lexo me Shume

5,000 euro për një vend pune, arrestohet avokati Kujtim Ibraj

    5,000 euro për një vend pune, arrestohet avokati Kujtim Ibraj

Policia e Tiranës ka vënë në pranga shtetasin Kujtim Ibraj me profesion avokat, i cili akuzohet për “mashtrim” dhe “ushtrim ndikimi të paligjshëm”. Ai akuzohet se ka mashtruar një shtetas,

Lexo me Shume

Avokati italian italian i Elvis Rroshit: Kam përgjegjësinë të mbroj kryebashkiakun e dashur për popullin

    Avokati italian italian i Elvis Rroshit: Kam përgjegjësinë të mbroj kryebashkiakun e dashur për popullin

Avokati i kreut të Bashkisë së Kavajës, Elvis Roshi, Theodhori Sollaku, ka thënë gjatë një konference për shtyp se në rastin e klientit të tij, Elvis Rroshi, ligji është aplikuar

Lexo me Shume

Dogji 4 makina, lihet në burg Desara Mançellari

    Dogji 4 makina, lihet në burg Desara Mançellari

Gjykata e Tiranës ka vendosur të lerë në burg 23-vjeçaren Desara Mançellari, e cila akuzohet për shkatërrim prone, pas djegies së katër makinave. Nga hetimet e deritanishme, prokuroria ka gjykuar

Lexo me Shume