Blitz | Kliko dhe Informohu

Tag "avion"

Rrëzimi i avionit në SHBA, shqiptari parandaloi në kohë aktin terrorist

    Rrëzimi i avionit në SHBA, shqiptari parandaloi në kohë aktin terrorist

“U.S. National Transportation Safety Board” bëri me dije të mërkurën rrëzimin e një avioni të vogël në East Hartford, që mendohet të ketë qenë i qëllimshëm dhe për të cilin

Lexo me Shume

(FOTO) Avioni kreu disa rrotullime përpara uljes. Aviacioni Civil: Nuk ka pasur leje fluturimi

    (FOTO) Avioni kreu disa rrotullime përpara uljes. Aviacioni Civil: Nuk ka pasur leje fluturimi

Teksa vijon hetimi për zbardhjen e ndodhisë shënuar sot në grykëderdhjen e Ishmit, ku një avion i vogël i tipit “Piper” u ul papritmas, dëshmitarët nga vendngjarja kanë dhënë deklarata

Lexo me Shume

Ja çfarë ndodh vërtet me trupin tuaj gjatë një fluturimi

    Ja çfarë ndodh vërtet me trupin tuaj gjatë një fluturimi

… ◄ Back Next ► Picture 1 of 4 Gjatë një udhëtimi ajror, trupi juaj mund të vuajë disa efekte shqetësuese të shkaktuara nga privimi i oksigjenit apo rrezatimi kozmik.

Lexo me Shume

Droga në avionin e Divjakës, apeli dënon me 12 vite burg pilotin

    Droga në avionin e Divjakës, apeli  dënon me 12 vite burg pilotin

Gjykata e Apelit ka dënuar me 12 vite burg pilotin Italian Xhorxho Riformato për trafik ndërkombëtar droge. Apeli ka ulur dënimin me 3 vite burg të masës së ndërmarrë më

Lexo me Shume

Një grua lind në avion, e pabesueshme çfarë emri zgjodhi për fëmijën!

Një grua lind në avion, e pabesueshme çfarë emri zgjodhi për fëmijën!

… ◄ Back Next ► Picture 1 of 2 Një nënë i dha jetë fëmijës së saj gjatë kohës që po udhëtonte me avion për të shkuar nga Singapori në

Lexo me Shume

Kjo mund të jetë arsyeja më e çuditshme për arrestimin e një pasagjeri në avion

    Kjo mund të jetë arsyeja më e çuditshme për arrestimin e një pasagjeri në avion

Një aeroplan  japonez mësohet se ka bërë kthim të detyruar në Hawai për shkak të një pasagjeri të dhunshëm që ndodhej në bord, i cili këmbëngulte të bënte joga dhe

Lexo me Shume

Identifikohet pengmarrësi në Qipro, profesor nga Atlanta me probleme mendore

    Identifikohet pengmarrësi në Qipro, profesor nga Atlanta me probleme mendore

Mediat e huaja kanë bërë të mundur marrjen e informacioneve të reja për sa i përket rrëmbimit të avionit në Qipro. Bëhet me dije se pengmarrësi është një 59-vjeçar, profesor

Lexo me Shume

Qipro: Rrëmbehet një avion egjiptian! Bëhet ulje emergjente

    Qipro: Rrëmbehet një avion egjiptian! Bëhet ulje emergjente

Avioni i linjës “Egyptair” ka bërë një ulje emergjente në aeroportin “Larnaka” në Qipro, ku më pas autoritetet policore kanë bërë me dije lajmin e rrëmbimit të tij. Piloti i

Lexo me Shume