Blitz | Kliko dhe Informohu

Tag "autizem"

Skandali me fëmijën autik, Ministria e Arsimit: Do t’i caktohet një mësues specifik

    Skandali me fëmijën autik, Ministria e Arsimit: Do t’i caktohet një mësues specifik

Pas lajmit se disa prindër në shkollën 9-vjeçare “Skënder Çaçi” kanë kërkuar largimin nga shkolla të nxënësit me autizëm, ka reaguar Ministria e Arsimit. Ministrja Lindita Nikolla ka vizituar nga

Lexo me Shume

Babai “superman” kuron të birin me autizëm: Kur asgjë nuk është e sigurt, çdo gjë është e mundur

    Babai “superman” kuron të birin me autizëm: Kur asgjë nuk është e sigurt, çdo gjë është e mundur

Një baba ka postuar në internet një video ku ka dokumentuar progresin e shpejtë të të birit autik. Në videon e titulluar “Viti i parë i shërimit të një fëmije

Lexo me Shume

Partneret lesbike shpallen fajtore për torturimin dhe vrasjen e 2-vjeçarit

    Partneret lesbike shpallen fajtore për torturimin dhe vrasjen e 2-vjeçarit

… ◄ Back Next ► Picture 1 of 7 Pas bujës që shkaktoi në Britaninë e Madhe lajmi i torturimit dhe vrasjes së një 2-vjeçari nga e ëma dhe partnerja

Lexo me Shume

Flet Dr. Fletcher: Kujdes, frika ndaj vaksinës që shkakton autizëm po kthehet në realitet!

    Flet Dr. Fletcher: Kujdes, frika ndaj vaksinës që shkakton autizëm po kthehet në realitet!

Doktori Peter Fletcher, që është dhe drejtuesi i kërkimit shkencor për Departamentin e Shëndetit, tha se nëse provohet se vaksina shkakton autizëm, atëherë refuzimi i shteteve për të marrë seriozisht

Lexo me Shume