Blitz | Kliko dhe Informohu

Tag "Austri"

Austria u vendos barrierë refugjatëve

    Austria u vendos barrierë refugjatëve

Austria ka nisur ndërtimin e një barriere kundër refugjatëve që priten të vijnë pranë kufirit me Italinë. Vendimi është marrë si një reagim ndaj një fluksi të parashikuar të refugjatëve,

Lexo me Shume

Miqësorja Austri-Shqipëri, Kombëtarja pëson 2 gola në 12 minuta

    Miqësorja Austri-Shqipëri, Kombëtarja pëson 2 gola në 12 minuta

Brenda 12 minutave, Kombëtarja Shqiptare ka pësuar dy gola, konkretisht një në minutën e ‘6 nga Janko dhe i dyti në minutën e ’12 nga Harnik, për shkak të gabimeve

Lexo me Shume

Kombëtarja drejt Austrisë, De Biasi para nisjes: Të jemi të qetë

    Kombëtarja drejt Austrisë, De Biasi para nisjes: Të jemi të qetë

Kombëtarja shqiptare është nisur sot drejt Austrisë për ndeshjen miqësore të radhës, e cila do të nisë në orën 17:30 të ditës së nesërme. Sapo kanë mbërritur në aeroport, ata

Lexo me Shume