Blitz | Kliko dhe Informohu

Tag "Australia"

Australia vendos të mbyllë kampin famëkeq të azilkërkuesve

    Australia vendos të mbyllë kampin famëkeq të azilkërkuesve

Australia ka rënë dakord të mbyllë një qendër të diskutueshme të paraburgimit të azilkërkuesve në Papua New Guinea. Kryeministri i këtij shteti, Peter O’Neill, bëri me dije gjatë një deklarate

Lexo me Shume

Australia, pretendente për të fituar Eurovizionin, por…ka një problem

    Australia, pretendente për të fituar Eurovizionin, por…ka një problem

Finalja e kompeticionit europian, Eurosong 2016, është pas pak orësh dhe të gjitha vendet finaliste po “dridhen”, ndërsa presin të mësojnë se cili do ta marrë trofeun me vete në

Lexo me Shume