Blitz | Kliko dhe Informohu

Tag "Australi"

Propozoi ndalimin e përhershëm të hyrjes së refugjatëve, kryeministri australian përballet me kritika të shumta

    Propozoi ndalimin e përhershëm të hyrjes së refugjatëve, kryeministri australian përballet me kritika të shumta

Kryeministri i Australisë, Malcolm Turnbull, u shpreh se do të dërgojë së shpejti në parlament projektligjin që do të pengojë hyrjen e refugjatëve me barka i drejtohen Australisë. Sipas tij,

Lexo me Shume

Deputeti australian vret dhe konsumon pjesë nga elefanti

Deputeti australian vret dhe konsumon pjesë nga elefanti

Tonight in NSW Parliament @sffAustralia MP Robert Borsak admitted to eating the elephant he shot. True & disgusting pic.twitter.com/8WFUQhpKpJ — Jeremy Buckingham (@greensjeremy) May 31, 2016 Robert Borsak, një politikan

Lexo me Shume

Australi, vajza “gjen” miliona euro në llogarinë bankare. Ja si i shpenzon…

    Australi, vajza “gjen” miliona euro në llogarinë bankare. Ja si i shpenzon…

Policia australiane ka paditur një 21-vjeçare për mashtrim, pasi ajo shpenzoi një shumë prej rreth 3 milionë eurosh, të cilat banka i kishte kaluar gabimisht në llogarinë e saj. Është

Lexo me Shume

Kërkoi heqjen e fotos, ja ç’ndodh! Një mësim i mirë për ministrin

    Kërkoi heqjen e fotos, ja ç’ndodh! Një mësim i mirë për ministrin

… ◄ Back Next ► Picture 1 of 8 Peter Dutton, anëtar i Partisë Liberale dhe aktualisht ministër i Emigracionit në Australi, ka marrë një mësim të mirë nga mediat

Lexo me Shume