Blitz | Kliko dhe Informohu

Tag "Atletike"

Rio 2016 – Frymëmarrje për rusët. Jo dënim kolektiv!

    Rio 2016 – Frymëmarrje për rusët. Jo dënim kolektiv!

Komiteti Olimpik Ndërkombëtar(CIO) ka vendosur të mos përjashtojë Rusinë nga Lojrat Olimpike të Rio 2016! Do të jenë vet të gjitha federatat të cilat do të marrin vendimin që i

Lexo me Shume

Luiza Gega: Unë dhe trajneri nuk shpërblehemi me asgjë nga Federata dhe Ministria…

    Luiza Gega: Unë dhe trajneri nuk shpërblehemi me asgjë nga Federata dhe Ministria…

Nënkampionia e Europës në garën e 3000 metrave me pengesa, Luiza Gega ka qenë e ftuar para pak minutash në emisionin “Pasdite në Top Channel”, për të rrëfyer emocionet e

Lexo me Shume

(Foto) Nënkampionia Luiza Gega kthehet në atdhe. E pret një numër i vogël njerëzish

(Foto) Nënkampionia Luiza Gega kthehet në atdhe. E pret një numër i vogël njerëzish

… ◄ Back Next ► Picture 1 of 6 Sado e madhe të jetë arrtija e saj, sado i bujshëm të duket lajmi se atletja Luiza Gega është shpallur nënkampione

Lexo me Shume

Arbër Çepani: Merrni flamuj, shaje e kapele të presim Luiza Gegën!

    Arbër Çepani: Merrni flamuj, shaje e kapele të presim Luiza Gegën!

Krahas komenteve festive dhe atyre të urimit për atleten Luiza Gega, e cila arriti të merrte Medaljen e Argjendtë në Kampionatin Europian të Atletikës për garën e 3000 metrave, kanë

Lexo me Shume

Lojrat Olimpike Rio 2016 – Federata Ndërkombëtare përjashton Rusinë!

    Lojrat Olimpike Rio 2016 – Federata Ndërkombëtare përjashton Rusinë!

“Me një vendim unanim, këshilli i Shoqatave Ndërkombëtare të Federatave të Atletikës (IAAF) nuk i ka njohur Rusisë dhe atletëve të saj kushtet për rikthimin në kompeticionet ndërkombëtare, në respekt

Lexo me Shume