Blitz | Kliko dhe Informohu

Tag "Atifete Jahjaga"

Jahjaga në festë për të thënë lamtumirë

    Jahjaga në festë për të thënë lamtumirë

Atifete Jahjaga është një nga figurat më të diskutuara politike në Kosovë, kjo edhe sepse ishte hera e parë që një femër Presidente u përkrah dhe u duartrokit si shenjë

Lexo me Shume

SHBA-Kosovë, nënshkruhet marrëveshja e re e ekstradimit

    SHBA-Kosovë, nënshkruhet marrëveshja e re e ekstradimit

Shtetet e Bashkuara të Amerikës dhe Kosova kanë nënshkruar marrëveshje të re për ekstradimin, ndërkohë që është shfuqizuar ajo me Serbinë e vitit 1901. Marrëveshja u nënshkrua mes ambasadorit amerikan

Lexo me Shume

Dhuna gjatë luftës, Jahjaga: Ende s’ka mbaruar

    Dhuna gjatë luftës, Jahjaga: Ende s’ka mbaruar

Në forumin “Dhuna seksuale në konflikt dhe përtej”, presidentja e Kosovës, Atifete Jahjaga, tha se dhuna seksuale ishte përdorur si mjet lufte në Kosovë ndaj mijërave grave dhe burrave, për

Lexo me Shume

Jahjaga për VOA-n: Pozitive përpjekjet kundër terrorizmit, këtë vit asnjë kosovar s’iu bashkua ISIS-it

    Jahjaga për VOA-n: Pozitive përpjekjet kundër terrorizmit, këtë vit asnjë kosovar s’iu bashkua ISIS-it

Në një intervistë për “Zërin e Amerikës”, Presidentja e Kosovës, Atifete Jahjaga, foli për krizën e thellë politike në Kosovë, si dhe terrorizmin. Ajo gjendet në SHBA me rastin e

Lexo me Shume

Jahjaga në SHBA, pritet nga zv/presidenti Biden

    Jahjaga në SHBA, pritet nga zv/presidenti Biden

Presidentja e Kosovës, Atifete Jahjaga, ka mbërritur në Washington me ftesë të zv/presidentit Joe Biden. Përmes një postimi në “Facebook”, ajo shprehet: “Sot në Washington u prita në Shtëpinë e

Lexo me Shume