Blitz | Kliko dhe Informohu

Tag "Athine"

Shpërthimi në Athinë, dyshime për akt terrorist

    Shpërthimi në Athinë, dyshime për akt terrorist

Një librari në qendër të kryeqytetit grek ka qenë në shënjestër të një sulmi me bombë mbrëmjen e djeshme. Fatmirësisht, shpërthimi nuk ka shkaktuar viktima, por dëme materiale. Ai u

Lexo me Shume

Streho një refugjat, fito 300 euro

    Streho një refugjat, fito 300 euro

Qeveria Greke, në bashkëpunim me Komisionin e Lartë të Kombeve të Bashkuara për refugjatët, po punon rreth zhvillimit të planit të ”Solidarity Now” me qëllim kryesor strehimin e përkohshëm të 700 refugjatëve,

Lexo me Shume