Blitz | Kliko dhe Informohu

Tag "Arsimi"

Saimir Tahiri: Tarifë zero për studentët nga trojet shqiptare

    Saimir Tahiri: Tarifë zero për studentët nga trojet shqiptare

Ministri i Brendshëm, Saimir Tahiri, bën të ditur në Facebook se me miratimin e vendimit, studentët nga trojet shqiptare nuk do të paguajnë asnjë tarifë për qëndrimin e tyre në

Lexo me Shume

Ja kriteret që duhet të përmbushen për licencimin e një kopshti

    Ja kriteret që duhet të përmbushen për licencimin e një kopshti

Një ditë pas publikimit të videoskandalit ku administratorja e kopshtit “Diren”, Anjeza Shabani, shihej duke dhunuar një fëmijë 3-vjeçar, zbulohet se kopshti privat ishte i palicencuar. Ndërkohë që nuk dihet

Lexo me Shume

SHBA, kriza e shëndetit mendor ka përfshirë arsimin e lartë

    SHBA, kriza e shëndetit mendor ka përfshirë arsimin e lartë

Arsimi i lartë në vetvete është duke përjetuar krizë të shëndetit mendor, referuar studimeve përgjatë viteve në SHBA. Dhjetëra përvoja kolegji tregojnë për dëmtimin e pësuar si pasojë e stresit.

Lexo me Shume

Meta me Komunitetin Rom: Niveli i arsimimit, problem i të sotmes dhe të ardhmes

    Meta me Komunitetin Rom: Niveli i arsimimit, problem i të sotmes dhe të ardhmes

Problemet që has Komuniteti Rom kanë qenë tema kryesore e diskutimit zhvilluar në sallën e pritjeve të Kryesisë së Kuvendit, vetëm dy ditë përpara zhvillimit të “Ditës Ndërkombëtare të Romëve”.

Lexo me Shume