Blitz | Kliko dhe Informohu

Tag "arrestime"

Turqi, pranga 40 të dyshuarve për lidhje me ISIS-in

    Turqi, pranga 40 të dyshuarve për lidhje me ISIS-in

­­ Policia turke ka vënë në pranga 40 persona të dyshuar për lidhje terroriste me Shtetin Islamik. Mësohet se arrestimet e tyre janë kryer në 23 banesa të ndryshme në

Lexo me Shume

Paris, pranga një 15-vjeçari dhe 5 sirianëve të dyshuar për sulme terroriste

    Paris, pranga një 15-vjeçari dhe 5 sirianëve të dyshuar për sulme terroriste

Policia franceze ka vënë në pranga një adoleshent 15-vjeçar që dyshohet se do të kryente sulme terroriste. I lindur në shtator 2001, i riu dyshohet se mbante kontakte me xhihadistin

Lexo me Shume

Arrestohen 3 sirianë në Gjermani, po përgatisnin akte terroriste

    Arrestohen 3 sirianë në Gjermani, po përgatisnin akte terroriste

Policia gjermane ka vënë në pranga tre shtetas sirianë nën dyshimin se janë dërguar nga Shteti Islamik për të kryer sulme në Europë. Të ndaluarit të moshave mes 17-26 vjeç

Lexo me Shume

Aksioni në fundjavë i Policisë Rrugore, pranga pesë shoferëve, 24 patenta të pezulluara

    Aksioni në fundjavë i Policisë Rrugore, pranga pesë shoferëve, 24 patenta të pezulluara

Në aksionin e zhvilluar gjatë kësaj fundjave, efektivat e policisë të Komisariatit të Policisë Rrugore Tiranë, kanë evidentuar një sërë shkeljes dhe kanë marrë masa administrative dhe arrestime. Mësohet se

Lexo me Shume

Nis “spastrimi” në Turqi pas tentativës për grusht shteti, 6.000 të arrestuar deri tani

    Nis “spastrimi” në Turqi pas tentativës për grusht shteti, 6.000 të arrestuar deri tani

Pas mbrëmjes të së premtes ku u tentua marrja në kontroll e pushtetit në shtetin turk, qeveria ka nisur “spastrimin”. Autoritetet turke vunë përpara përgjegjësisë dhjetëra gjeneralë, gjyqtarë të lartë

Lexo me Shume