Blitz | Kliko dhe Informohu

Tag "Argjentina"

Lionel Messi rikthehet tek “Argjentina”

    Lionel Messi rikthehet tek “Argjentina”

Kapiteni i skuadrës së Argjentinës, Lionel Messi, ka njoftuar se është tërhequr nga vendimi për të dhënë dorëheqjen nga futbolli ndërkombëtar, pas një bisede që ka zhvilluar me trajnerin e

Lexo me Shume

Kupa e Amerikës – tjetër dështim për Argjentinën. Messi lë Kombëtaren

    Kupa e Amerikës –  tjetër dështim për Argjentinën. Messi lë Kombëtaren

Rezultoi një makth për Kombëtaren e Argjentinës ndeshja e djeshme përballë Kilit. 3 finale të humbura në 3 vite! Ishte përsëri Kombëtarja Kiliane që arriti të ngrinte lart Kupën e

Lexo me Shume

Messi thyen një tjetër rekord

    Messi thyen një tjetër rekord

Në ndeshjen e djeshme të Argjentinës kundër Bolivisë, e vlefshme për kualifikimin në Kampionatin Botëror 2018, Lionel Messi ka shënuar golin e 50-të me fanellën e Kombëtares. Ylli i Barcelonës

Lexo me Shume